Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GAZİŞEHRE CUMHURİYET AMBARGOSU

Gaziantep’ten 29 Ekim Cumhuriyet yürüyüşü için Ankara’ya gidecek olan otobüsler polis engeline takıldı.

Gaziantep’ten akşam saatlerinde yola çıkan içinde CHP Gaziantep Milletvekillerinin de bulunduğu beş otobüsün Ankara’ya gitmesi engellenerek araçlar Başpınar’da bağlandı.


Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Ankara’da düzenlenecek olan 29 Ekim yürüyüşüne katılmak için Gaziantep’ten gidecek olan 5 otobüs Emniyet Müdürlüğü tarafından önce Bayraktar Lisesi önünde durduruldu. Toplu taşımanın yasak olduğunu belirten görevliler vatandaşlara gidecekleri yere kendi arabaları veya Çayırağası gibi şirketlerle gitmelerini tavsiye etti. ADD, ÇYDD, ÇKD ve birçok STK  ve Sendika üyeleri ve başkanlarının içinde bulunduğu beş otobüs yolu kesilerek Bayraktar Lisesi’nin önünde yaklaşık bir saat bekletildikten sonra bırakıldı.

Günlerdir tartışması süren ve Ankara Valiliği tarafından böyle bir yürüyüşe izin verilmeyeceği belirtilmesine rağmen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın sert açıklamaları ortamı gererken, taşradan Cumhuriyet yürüyüşleri için Ankara’ya gidecek olan otobüslere izin verilmemesi gergin anların yaşanmasına neden oluryor. Son olarak Gaziantep’ten Ankara’ya gidecek olan beş otobüs Başpınar yakınlarında tekrar durdurularak araçlar polisler tarafından bağlandı. STK Üyeleri sudan sebeplerle bizi engellemeye çalışanlar bunun hesabını verecek diyerek  duruma tepki gösterdi. Polisler bağlanan otobüslerdeki vatandaşları evlerine bırakacaklarını belirterek araçları otoparka çekti. Gitmek istemeyen vatandaşların güvenlik çemberinde bekletildiği belirtildi.

Etiketler: » » » » »
2164 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?