Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GÖÇÜK BÖLGESİ TAHLİYE EDİLİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Mezarlık Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde aşırı yağışların ardından meydana gelen göçükten etkilenen mezarları taşımaya devam ediyor.

Mezarlıklar Şube Müdürü Yaşar Çelik, “ Geçtiğimiz günlerde yağıştan dolay Asri mezarlığımızda bir göçük meydana geldi. Son yağışlarla birlikte çökme riski olan bölge yaklaşık 1200 metrekare alana yükseldi. Göçük’ün olduğu tarihten bu yana 15 aile mezarlığında yaklaşık 25 mezar göçük altında kaldı.  Risk altındaki bölgede bulunan yaklaşık 1000 civarındaki mezarı ise belediye yetkililerimiz ve mezar sahipleri ile görüşerek tahliye kararı aldık.  Çünkü her yağışta göçük bölgesinde çökme riski daha da yükseliyor” dedi.

“Mezar nakil işlemleri dini vecibeler yerine getirilerek gerçekleştiriliyoruz”

Mezar taşıma nakillerini dini vecibelerle yerin getirdiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürü Yaşar Çelik, “Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalar kapsamında risk altında olan bu mezarların sahiplerine ulaşıp onların onay ve bilgileri doğrultusunda taşıma işlemini gerçekleştiriyoruz. Ulaşamadığımız mezar sahipleri de bulunmakta. Konuya duyarlı mezar sahipleri müdürlüğümüze başvurarak gerekli bilgileri alabilirler. Biz bu mezar nakil işlemlerini yaparken dini vecibeleri yerine getirerek gerçekleştiriyoruz. Mezar nakil işlem çalışmalarımızı en kısa sürede bitirmeyi planlıyoruz” diye ifade etti.

Etiketler: » » »
396 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?