Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GTB, YÖRESEL ÜRÜNLER FUARINA KATILACAK

Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TİRYAKİOĞLU bu yıl 4.’sü düzenlenen Hediyelik, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarına Borsa olarak yine katılacaklarını açıkladı.

Fuar TOBB öncülüğünde Antalya Ticaret Borsası desteğinde Antalya Expo Center’da 19-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Konu hakkında açıklamada bulunan Başkan TİRYAKİOĞLU, fuarın yok olmaya yüz tutmuş el sanatları ve unutulmuş geleneksel tatları günümüz ekonomi ve ticaret sistemine adapte ettiğini belirtti. Ahmet TİRYAKİOĞLU: “Bu yıl 4.’sü düzenlenen Hediyelik, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı ülkemizin kadim tarihindeki yüzlerce ürünü günümüz dünyası ile buluşturma misyonu ile yola çıkmış ve bunu başarmıştır. Adana’nın şalgamı, Urfa’nın isodu ve kebabı, Kayseri’nin mantısı ve pastırması, Oltu’nun taşı, Samsun’un sekiz köşe kasketi vb. yüzlerce ürün fuarda yerini almış ve kendilerine yeni pazarlar hedeflemişlerdir. Gaziantep sadece antepfıstığı ve baklavası değil salçası, kurulukları, zeytinyağı, kırmızıbiberi ve daha birçok ürünü ile bu fuarda yerini aldı ve yine alacak. Ama bu fuar ile gördük ki Gaziantep, gıda sanayisi ve geleneksel tat ve dokularını sanayileştirmeyi başarmış ve bunu ticari hayata dökmeyi bilmiştir. Bu fuar bizim kendimize güvenimizi sergilediğimiz ve ilerlememizi ve büyümemizi en iyi görebildiğimiz yerdir. Bu yıl 4. kez Gaziantep Ticaret Borsası olarak henüz adını çok duyuramadığımız ürünler başta olmak üzere ilimizin ismi ile dünyaya nam salmış ürünlerin tanıtımını yapma ve bu ürünlere yeni pazarlar bulma misyonunu üzerimize alarak bu fuara iştirak edeceğiz.” dedi.

Etiketler: » » » » » »
363 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?