Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Halepli Türkmen Çocuğun Sevinci!

Suriye’nin Halep Kadılar Türkmen köyünde yaşayan Veysel Halil’in tekerlekli sandalye sevinci!

Gaziantep’in Dr. Ersin Devlet hastanesinde yaklaşık bir aydır tedavi gören Suriyeli Veysel kendisine hediye edilen tekerlekli sandalyeyi görünce çok sevindi.

Küçükken geçirdiği beyin felci sonucu tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Veysel Suriye’den Türkiye’ye gelerek Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi görmeye başladı.  14 Yaşında ki Veysel zeki ve şakacı tavırları ile tüm hastane çalışanlarının sevgisini kazandı. Tekerlekli sandalyesi olmayan Veysel, Gaziantep Suriyeli Misafirler İl koordinasyon Merkezi memurlarından Adil ŞAN’A tekerlekli sandalye için müracaat ettiğini belirterek, “ Adil Şan’dan tekerlekli sandalye istedim. Sağ olsun çok kısa bir sürede bana bir tekerlekli sandalye hediye etti. Başta Dr. Ersin Arslan Hastanesi çalışanlarına, doktorum Çağatay beye ve bana bu sandalyeyi tedarik eden TSD’ye ve Adil Şan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Veysel Halil’in talebi üzerine TSD Yetkilileri ile görüşen Adil ŞAN bir adet manuel Tekerlekli sandalye temin etti.  Adil Şan, TSD yetkilileri ile birlikte sandalyeyi Veysel Halil’e tedavi gördüğü hastanede teslim etti.

Özel bir TV kanalında yayımlanan Akasya Durağı dizisinde Sinan karakterini canlandıran oyuncu Levent Ülgen’in hayranı olduğunu söyleyen Veysel “onu tanımayı çok istiyorum” dedi. Veysel Halil akülü sandalye içinde yetkililerden yardım istedi.

Veysel Halil son olarak “Biz ülkemizdeki savaştan kaçarak Türkiye ye sığındık. Burada

bize Gaziantep halkı sahip çıktı ve Gaziantep Valiliği Suriyeli misafirler koordinasyon merkezi misafir kartı ile sağlık hizmetlerini ücretsiz olarak görme olanağını sağladı. Bize bu imkânları sağlayan Türk Halkına ve Türk Hükümetine çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun diyerek savaşın çirkin yüzünü bir kez daha anımsattı.

Etiketler: » » »
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?