Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

HAYALLER, RESİMLERDE CAN BULDU

Tekerekoğlu İş Merkezi’nde Çağdaş Bilgi Okulları öğrencilerinin 1 yıldır yaptığı pastel boya tekniği, akrilik boya ve röprodüksiyon çalışmalarının yer aldığı resim sergisi açıldı.

Çağdaş Bilgi Okulları öğrencilerinin yaptığı resimlerden oluşan sergi veliler ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Çağdaş Bilgi Okulları Görsel sanatlar öğretmeni Semra Güneş Oğul, “ Birinci kademenin pastel boya tekniği, ikinci kademenin akrilik bota tekniği ve röprodüksiyon çalışmalarından oluşan sergide okul öğrencilerin yıl boyunca yaptığı resimlerden oluşuyor. Birinci kademeden yaklaşın 80, ikinci kademeden ise yaklaşık 150 öğrencinin yaptığı resimleri burada sergileme fırsatı bulduk. Velilerimiz ve sanatseverler tarafından büyük ilgi gören sergimizin 2. yılı ve çok mutluyuz. Çünkü öğrencilerimiz bu konuda çok yetenekli, özellikle birinci kademe öğrencilerimiz! Onlar biraz daha küçük oldukları için duygularını tuvale daha kolay yansıtabiliyorlar. İkinci kademeye geçtikten sonra öğrenciler kendini sınırlandırıyor. Birinci kademe genelde hayal dünyalarını yansıttıkları için çok ilginç resimler ortaya çıkabiliyor. Kafalarından ne geçiyorsa, sevdikleri sevmedikleri şeyler resimlerde hayat buluyor. Mesela ben öğrencilerimizden Erinç Aydın’ın resimlerini çok ilginç buluyorum. İkinci kademe resim yapan öğrencilerimiz kendilerini kısıtladıkları için sınırlı kalabiliyorlar ve genelde röprodüksiyon çalışmaları yapıyorlar” dedi.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Semra Güneş Oğul, herkesin resim yapabileceğini belirterek önemli olan hayal gücünüzü kullanarak düşüncelerinizi renklere yansıtmaktır, yetenekli olmak elbet gerekiyor ama isterse herkes resim yapabilir dedi.

Tekerekoğlu İş Merkezi’nde açılan sergiye gelen veliler çocuklarının yaptığı resimleri görünce duygulu anlar yaşadı. Öğrenciler resimlerinin sergi ile görücüye çıkmasından çok memnun kaldıklarını ve daha sık sergi açılması gerektiğini belirttiler.

NARKOZ HABER

Etiketler: » » » » »
1168 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?