Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

HÜKÜMET KARARINI VERMELİDİR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ Gaziantep’teki bombalı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada Teröristlerin hükümetin atalet, acziyet ve miskinliğinden istifade ederek Türkiye’nin her yanını eylem sahası haline dönüştürdüğünü, hükümetin artık bir karar vererek irade oluşturması gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ Gaziantep’teki bombalı saldırıyla ilgili Gaziantep’te düzenlediği basın toplantısında son zamanlarda Mehmetçiklerimizin, polislerimizin, korucularımızın ve vatandaşlarımızın hayat ve varlık haklarına diş bileyenlerin faaliyetlerine fazlaca şahitlik edilmeye başlanmıştır dedi. Bahçeli; Gaziantep’in acısını, üzüntüsünü ve sıkıntılarını paylaşmak, menfur saldırıda hayatlarını kaybeden kardeşlerimize son görevimizi yapmak maksadıyla başkanlık divanı üyesi ve milletvekili arkadaşlarımla birlikte bir heyet halinde bu şehrimizdeyiz. Din, dinayet, millet ve milliyet demeden zalimliğini, pespayeliğini ve insafsızlığını her fırsatta gösteren bölücü terör acımasızca saldırılarını sürdürmeye devam etmektedir. Merhametten nasibini almayan tetikçiler, insanlıkla yollarını tamamen ayıran kiralık katiller mübarek günlerde zıvanadan çıkmışlardır. Allah korkusu, millet saygısı ve insan sevgisi taşımayan kara kalpliler

TERÖRİSTLER HÜKÜMETİN ACİZLİĞİNDEN İSTİFADE ETMEKTEDİR

Teröristler hükümetin atalet, acziyet ve miskinliğinden istifade ederek Türkiye’nin her yanını eylem sahası haline dönüştürmüş, kan borsasını her yöremize kurmuştur. İki gün önce, Gaziantep’te bomba yüklü bir aracın uzaktan kumandayla infilak ettirilmesi sonucunda ortaya çıkan felaket tablosu bunun en açık kanıtı olmuştur. Şehitkâmil ilçemizdeki Karşıyaka Polis Merkezi önünde meydana gelen menfur saldırıda 9 vatandaşımız şehit düşmüş, 4’ü ağır olmak üzere 66 vatandaşımız da yaralanmıştır. Milletçe acımız büyük ve öfkemiz taşma noktasına kadar kabarmıştır. Ahlaksızca, kalleşçe ve canice yapılan bu saldırganlığı tüm gücümle lanetliyorum.

NEDEN GAZİANTEP SEÇİLDİ?

Bilhassa son terör olayının neden Gaziantep’te düzenlendiği, bu aziz vatan köşesinin niçin seçildiği üzerinde mutlaka durulmalıdır. Türk milletinin birliğinden ve bütünlüğünden rahatsızlık duyanların Gaziantep’i seçmesi tesadüf olmasa gerektir. Bu güzel şehrimizin en işlek caddelerinden birisinde patlatılan bombanın tam anlamıyla arkasında kimlerin durduğu ve hangi amaçları gözettiği net olarak açıklığa kavuşturulmalıdır. Olayda güvenlik ve istihbarat eksikliklerinin olup olmadığı, bomba yüklü aracın olay mahalline nasıl sevk edildiği konuları da vuzuha erdirilmelidir. Pek tabiidir ki, meselenin üzerindeki sis bulutu aydınlatılmalıdır. Bu kapsamda karşımıza üç seçenek çıkmaktadır: Bu saldırı ya PKK terör örgütünün doğrudan doğruya bir işidir. Ya Suriye veya diğer bazı bölge ülkelerinin istihbarat teşkilatları vasıtasıyla PKK’ya ihale ettiği ve AKP zihniyetinin Suriyeli muhalifleri destekleme inadına kanlı bir karşılıktır. Ya da Türk milletinin mevcudiyetinden rahatsız olan ve kardeş kavgasına düşmesini projelendiren küresel güç odaklarının yine bölücü terör örgütüne verdiği cinayet görevidir.

GERİLİM TÜRKİYE’YE TAŞINMAK İSTİYOR

Gaziantep’in, hedef saptırmak ve kavga fitilini tutuşturmak için müsait bir yer olarak belirlendiği şüphesi bizde bir hayli fazladır. Herşeyden önce, sınırlarımızın hemen ötesinde istikrarsızlık almış başını gitmektedir. Komşu coğrafyalardaki gerilimlerin ve yayılan hesaplaşmaların vatanımıza bir yol ve yöntemle girmesi için amansız bir arayış olduğu tartışmasızdır. Bu da iki kanal ve yolla olabilecektir. Bunlardan birincisi mezhep, diğeri ise etnik merkezlidir. Yakın zaman içinde bazı şehirlerimizdeki Alevi-Sünni gerginliği ve bu çerçevedeki kışkırtmalar mezhep ihtilafının tezgâhlanmaya çalışıldığına işaret etmektedir. Buna rağmen, aziz milletimizin sağduyusu ve hoşgörüsü, yüce dinimizi alet ve inançlarımızı ajite etmeye çalışan iç ve dış mihraklara aradıkları imkânı bugüne kadar vermemiştir. Şükürler olsun ki, bu çevreler ne yaptılarsa Alevi kardeşlerimizle Sünni kardeşlerimizi karşı karşıya getirememişlerdir.

KÜRT KÖKENLİ KARDEŞLERİMİZLE PKK AYNI KATEGORİYE İNDİRGENMEMELİDİR

Aslında bölücü terörün sözde Kürt sorunuyla ilişkilendirilmesi ve terörün durması için bu sorununun çözülmesinin hararetle önerilmesi etnik kimlik talebinin neredeyse suyu ekmeği olmuş ve yayılmasına yol açmıştır. Kürt kökenli kardeşlerimle bölücü terörü aynı kategoriye indiren şuursuzluklar Türkiye’yi çok nazik ve kritik bir aşamaya taşımıştır. Bu itibarla komşu coğrafyalardaki isyan ve karışıklıkların ülkemize etnik kimlik kapısından girmesi, üzülerek ifade etmeliyim ki, kolaylaşmıştır. Bunun için de elverişli ve cepheleşmelerin anında sağlanabileceği kentlerimizin hedef olması rastlantı görülmemelidir. Bölücü terör örgütü bölgemizdeki kaostan arkasında duran destekçileri aracılığıyla sonuç almak istemektedir. Ve Suriye’deki ateş açıkça son vatanımıza sıçramak üzeredir.

AMAÇ, TÜRKİYE’Yİ YAŞANMAZ BİR HALE GETİRMEKTİR

Kaldı ki, Meclis’te temsil edilen PKK maşalarının dağdaki canilerle utanmadan kucaklaşmaları ve üstelik gerilla diye aklamaya çalışmaları verilen tavizlerin ve gösterilen müsamahaların acı meyvesi olarak fazlasıyla dikkat çekmektedir. Yine bazı milletvekillerinin “arkadaş ve genç” diyerek takdim edip sevimli göstermeye cüret ettikleri alçakların nasıl bir cinayet makinesi oldukları her fırsatta tekerrür etmektedir. Habur ve Oslo rezaletleriyle gelinen bugünkü ağır ve sancılı süreç, Türk milletinin bin yıllık kardeşliğini havaya uçurma riskini daha da belirgin hale getirmiştir. Durum had safhada ciddilik kazanmış ve tehlike ileri düzeyde artış göstermiştir. Sivil ve masum vatandaşlarımızı da pençesine alan bölücü terörün, Türkiye’yi yaşanmaz bir yer haline getirerek melanet taleplerini elde etmeye çalışmak için her vampirlikten medet umacağı net olarak anlaşılmıştır. Amaç Türkiye’nin bölünmesi, milletimizin dağılmasıdır.

PKK HUNHARCA EYLEMLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR

Kundaktaki bebekler ve anne karnındaki yavrular yine insanlık müsveddelerinin hunharlıklarıyla canlarından olmuşlardır. Bunların yanı sıra imamlar, köy korucuları, isçiler, öğretmenler ve sağlık görevlileri de hayatlarını terör saldırılarıyla kaybetmişlerdir. PKK terör örgütü, özellikle Güneydoğu ve Ortadoğu Anadolu illerindeki eylemlerde Kürt kökenli vatandaşlarımızı da öldürmüş, yaralamış, kaçırmış ve tehdit etmiştir. İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, İzmir gibi büyük kentlerde büyük çaplı eylemler gerçekleştirerek sivil hedeflere vicdansızca saldırmıştır. Bugüne kadar etnik bölücülüğün taleplerinde azalma ve eksilme hiç olmamıştır. Verdikçe daha fazlasını istemiş, aldıkça daha da şımarmıştır.

AKP HÜKÜMETİN ARTIK BİR KARAR VERMELİDİR

Artık AKP hükümeti bir karar vermeli ve irade oluşturmalıdır. Bölücü terörün alanını daraltmalı ve üzerine kararlılıkla gitmelidir. Korkmamalı, çekinmemeli ve geri durmamalıdır. Asılsız ve temelsiz özgürlük, demokrasi ve barış sözlerinin haramzedelere kolaylık ve uygun zemin vermekten başka bir şeye yaramadığını görmelidir. Başbakan Erdoğan net ve açık olmalı, temsil ettiği millet görevinin icaplarını acilen yerine getirmelidir. Bize göre demokratik açılım isimli yıkım projesinden ve sözde Kürt sorununu konuşmaktan bir an önce vazgeçilmelidir. Ayrıntılı ve çerçevesi medyaya, iş alemine, sivil toplum kuruluşlarına ve siyasete kadar uzanacak terör ve bölücülük soruşturması açılmalıdır. Cumhuriyet savcıları bugün değilse ne zaman görevlerinin gereğini yapacaklardır? Irak’ın kuzeyine hava ve kara destekli operasyon icra etmek ve Kandil’in kökünü kurutmak için hemen harekete geçilmelidir. Ve bu kapsamda Barzani’ye anladığı dilden konuşmak ve haddini bildirmek için zaman kaybedilmemelidir.

GAZİANTEP HER AÇIDAN ÖNEMLİDİR

Milli mücadelenin onurunu şerefle üzerinde taşıyan Gaziantep her zaman milletimizin iftiharı olmuştur. Biliyoruz ki, bu şehrimiz geçmişte düşman karşısında cesurca durmuş, bağımsızlığına ve kutsal kabul ettiği değerlerine her bedeli göze alarak sahip çıkmıştır. Gaziantep, annesine kem gözle bakanlara süngülenme pahasına meydan okuyan 12 yaşındaki bir mertliğin yaşandığı tarihi ihtişamın adıdır. Gaziantep; Şahin Beylerin, Polat Beylerin ve Mehmet Kamil Beylerin yetiştiği bereketli toprakların adresidir. Bu itibarla Gaziantep her bakımdan muhterem ve her açıdan önemlidir. Türk milleti ayrılmaz bir bütün olarak ebediyete kadar kardeşlik türküsünü söyleyecektir. Son yurdumuz şehit kanıyla elde edilen bir cevher olarak parlayıp duracaktır. İnancım odur ki, Gaziantepli kardeşim buna gözü gibi bakacak ve asla yere düşürmeyecektir.

Etiketler: » » » » » » »
347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?