logo

İMO Şube Başkanı Çeliktürk, “Milli Mücadelenin ilk adımını coşkuyla kutluyoruz”

İMO Şube Başkanı Çeliktürk, “Milli Mücadelenin ilk adımını coşkuyla kutluyoruz”

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Çeliktürk mesajında, istiklal meşalesinin yakılışının 101. yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını söyledi. Çeliktürk, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan Milli Mücadele meşalesi daha sonra dalga dalga tüm Anadolu’ya yayılarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. ‘Bütün ümidim gençliktedir…’ diyen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, genç Cumhuriyeti gençlere emanet ederek, gençlere olan güvenini ortaya koymuştur. Gençlerimizin Atatürk’ün güvenini boşa çıkarmayarak, Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağına şüphemiz yoktur” dedi.

Tarihimizin en önemli dönüm noktaları arasında yer alan 19 Mayıs’ın, Kurtuluş Savaşının en önemli adımlarından biri olduğunu vurgulayan Çeliktürk, şöyle devam etti: “Tarihin her döneminde hür ve bağımsız yaşamış olan milletimizin yurdumuzu işgal eden emperyalist güçlere karşı verdiği kahramanlık destanının ilk adımı olan 19 Mayıs’ın, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmasını çok önemsiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs’ı doğru anlamaları, bağımsızlık ve mücadele ruhuna sıkı sıkıya bağlı kalmaları Türkiye Cumhuriyetinin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Bu vesile ile başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan için canlarını seve seve veren tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

BAYRAMDA EVDE KALALIM

İslam aleminin yaklaşan Ramazan Bayramını da kutlayan İMO Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk,  şunları söyledi: “En önemli Milli Bayramlarımızdan biri olan 19 Mayıs Atatürük’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının hemen ardından en önemli dini bayramlarımızdan Ramazan Bayramını idrak edeceğiz. KOVİD-19 salgını nedeniyle kalabalık bayramlaşma törenleri ve aile ziyaretlerimizi bu kez yapamayacağız. Bayram sevincini doya doya yaşayacağımız nice bayramlar için herkesin evinde kalması ve yetkili kurumların açıkladığı kurallara uyması çok önemlidir.  Tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını tebrik eder, bayramın tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.”

Etiketler: » »
31 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?