İMO'da görev dağılımı yapıldı | Narkoz Haber
10° Parçalı bulutlu
 • EURO 7.30
 • DOLAR 6.63

İMO’da görev dağılımı yapıldı

Hareketli Manşet - 27 Şubat 2020 10:34 A A

İnşaat Mühendisleri Odası yönetim kurulunun ilk toplantısında yapılan görev dağılımında Gökhan Çeliktürk yeniden başkanlığa getirildi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi’nin hafta sonu yapılan genel kurulunda göreve gelen 14. Dönem Yönetim Kurulu üyelerinin ilk toplantısında görev dağılımı yapıldı. Görev dağılımı sonucu Gökhan Çeliktürk yeniden İMO Gaziantep Şube Başkanı olurken, Selçuk Soysüren Şube Sekreteri ve Mehmet Baki Sağlamer de Sayman Üyeliğe seçildi.  Aydın Kirişçi, Burkay Güçyetmez, Hacer Çiftçi ve Metin Girişken de üye olarak görev aldı.

BİRLİK, BERABERLİK VE HİZMET ZAMANI

İMO Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, yönetim kurulu üyeleri arasında yapılan görev dağılımının ardından yaptığı açıklamada, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Gökhan Çeliktürk, “Demokratik bir ortamda genel kurulumuzu yaptık. Artık seçim süreci geride kaldı. Bundan sonra Odamız için, mesleğimiz için ve Gaziantep için el ele verme zamanı. Artık birlik, beraberlik ve hizmet zamanı” diye konuştu.

KORKUT KÜÇÜKCAN OLAYI ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Başkan Çeliktürk, Şube yönetimi olarak bundan sonra yapacakları çalışmalar ve hedefleriyle ilgili olarak da şunları söyledi:

“Merhum arkadaşımız Korkut Küçükcan’ın hayatını kaybettiği olay ile ilgili süreci yakından takip etmeye devam edeceğiz.Seçim sürecinde üyelerle yapılan istişarelerin tümünde Üyelerimiz Merhum meslektaşımız Korkut KÜÇÜKCAN İçin Adalet istiyor,Bu odamız adına çok önemli.Gerekenin acilen yapılması ve sorumluların bulunup bir an önce yargılanmasını istiyoruz.

DEPREM KUŞAĞINDAYIZ..

Gaziantep deprem kuşağında yer alıyor.Elazığ depremini hepbirlikte yaşadık şehir olarak çok korktuk.Mühendislik hizmeti almamış Yapılar ile ilgili çok ciddi ve hızlı dönüşüme ihtiyaç var.

Belediyelerimiz planlama yapsın müteahhitlik yapmasın!

Müteahhitlerimiz vatandaşlarla anlaşıp dönüşümü başlatalım.

Bu nedenle deprem master planının hayata geçirilmesini çok önemsiyoruz.Şehrimiz açısından sağlıklı bir deprem master planı için çalışmalar yapılmalı.Şehrimizin röntgeni çekilmeli.Yapı stoğunu acilen çıkarmalıyız,Yapı stoğunu çıkarmadan çözüm açısından birşey söyleyemeyiz.

DEPREM TOPLANMA ALANLARI

Geçmiş günlerde yaşanan Elazığ depreminden hepimiz etkilendik.Oda olarak yaptığımız incelemeler sonucunda  deprem toplanma alanlarının önemine hepimiz şahit olduk.

Geçmiş dönemimizde Metro AVM Arkasında bulunan deprem toplanma alanları ve Sahra hastanesi bölgesinin yapılaşmaya açılması ve imar değişikliği ile ilgili uyarılarımız ve itirazımız Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından dikkate alınmadı ama şehir adına itirazımızın haklılığı Elazığ depreminden sonra tüm Gaziantep halkı tarafından konuşuldu, bu bölgeye yakın deprem toplanma alanları planlamamız gerekiyor.Uzayçatılı pazar yerleri deprem toplanma alanları olamaz!Sırf yapmış olmak İçin birşeyleri yapmamalıyız.Mekansal olarak geniş ve planlı deprem toplanma alanları oluşturmalıyız.

ŞEHRİMİZİN HİZMETİNDEYİZ..

Şehrimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.Odamız  kamu kurumu niteliğinde bir kurumdur,halkımız adına Kent yatırımlarını yakından takip edeceğiz.Şehrimizde yeşil alanların yeşil,kamusal alanların kamu olarak kalması için çalışmalar içerisinde olacağız.”

Bu haber 130 kez okundu.
Hareketli Manşet - 10:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Oba Makarnadan 25 ton un, 25 ton makarna desteği
  Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınında yurt içi ihtiyaçları karşılamak için ihracatı durdurarak iç piyasaya ürünlerini sevk ederek iç piyasayı rahatlatan ve fırsatçılara göz açtırmayan Oba Makarna Gaziantep Valisi Davut Gül’ün önderliğinde sürdürülen gönül seferberliğine de büyük bir katkı sağlayarak vatandaşların takdirini kazandı. Gaziantep Valiliği tarafından yürütülen gönül seferberliği kampanyasına 25 ton un, 25 ton makarna […]
 • 02
  Koronavirüse karşı bağışıklığınızı güçlendirin
  Gaziantep Özel ANKA Hastanesi Diyetisyeni Merve Harputluoğlu, koronavirüse karşı bağışıklık sistemini güçlü tutmak için sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çekti. Koronavirüs (COVİD 19) salgınından korunmak için ilk olarak bağışıklık sistemini zayıflatan faktörleri hayatımızdan uzaklaştırmak gerektiğini dile getiren Gaziantep Özel ANKA Hastanesi Diyetisyeni Merve Harputluoğlu, bağışıklık sistemini güçlü tutmak için sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemli olduğunu belirtti. Diyetisyen Harputluoğlu şu önerilerde […]
 • 03
  Başkan Şahin,”1 hafta içinde şehrin maske ihtiyacı karşılanacak”
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı bir yerel yönetim olarak Türkiye’de ilk defa başlattığı maske üretim tesisini gezdi, çalışanlarla beraber maske dikti. Başkan Şahin, 1 hafta içinde şehrin maske ihtiyacının karşılanacağını söyledi. Çin’in Vuhan kentinde başlayıp kısa sürede Dünya’ya yayılan Corona Virüs için verilen ulusal mücadele devam ediyor. Salgına karşı […]
 • 04
  Yaşlı nüfusun en yüksek olduğu ülkeler
  2019 yılı verilerine göre Avrupa’daki yaşlı nüfus ortalaması yüzde 20 olurken, Avrupa ülkeleri içinde Türkiye’deki yaşlı nüfus oranının yüzde 8,8 olduğu görüldü. Böylelikle Türkiye’nin 41 ülke içinde 40’ıncı sıraya yerleştiği saptandı. Medya takip kurumu Ajans Press, yaşlı nüfusu ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press vePRNet’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre yaşlı nüfusu ile alakalı 2019 yılında […]
 • 05
  GTO, Yüz koruyucu siperliği üretip hibe edecek
  Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Covid-19 ile mücadeleye bu kez de yüz siperliği üretimi ile destek verecek. GTO, iştiraklerinden GETHAM Tasarım ve Modelleme Merkezinde Gaziantep ve Kilis’teki sağlık çalışanları için yüz siperliği üretecek. Daha önce GETHAM’ın Covid-19 ile mücadele sürecinde üreteceği plastik parçalarla sağlık sektörüne destek vermeye hazır olduğunu açıklayan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, […]

YOL DURUMU