Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

İŞKUR KAMPANYA OTOBÜSÜ GAZİANTEP’E GELİYOR

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanı ile yürütülen “Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi Operasyonu” kapsamındaki, Türkiye İş Kurumu İŞKUR’un Kampanya otobüsünün 18. durağı Gaziantep olacak.

Kampanya kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 22 ili ziyaret edecek ve her ilde ikişer gün kalacak olan özel tasarlanmış “İŞKUR Kampanya Otobüsü”  31 Mayıs – 01 Haziran 2013 tarihlerinde Gaziantep il merkezinde bulunacak.

Otobüste görevli İŞKUR tanıtım görevlileri iki gün süre ile Gaziantep’in tüm bölgelerinde kişilerle yüz yüze görüşmeler yapacaklar. Görevliler, iş arayanlar ve işverenlere sunulan hizmetlerin ötesinde, İşgücü Yetiştirme Kursları, Girişimcilik Programları, İşbaşı Eğitim Programları, Toplum Yararına Programlar, İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetleri, İşsizlik Sigortası, Kısa Çalışma Ödeneği gibi çeşitli hizmetleri tanıtacaklar.

Ayrıca İŞKUR hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilere de il merkezinde park edecek olan otobüste İŞKUR görevlileri tarafından on-line kayıt hizmeti sunulacak.

10 milyon Euro’luk bütçesi ile Türkiye’deki en büyük projelerden biri olan ve Avrupa Birliği – Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanı ile yürütülen “Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi Operasyonu” kapsamında gerçekleştirilen İŞKUR Tanıtım Kampanyası, istidamdan etkilenen tüm tarafları bilgilendirmeyi ve bu suretle daha fazla kişinin işgücü piyasasına girmesine ve istihdam oranını artırmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kurum 2003 yılında Türkiye İş Kurumu adını aldığından beri, yeni yapısı ve istihdama ilişkin çok yönlü hizmetleri ile klasik iş ve işçi bulma hizmetlerinin yanı sıra, işgücü piyasasını sürekli izleyerek aktif ve pasif işgücü politikalarını etkin biçimde uygulayabilecek bir yapıya kavuşturuldu. Bu bağlamda Kampanya, Kurumun yeni yüzünü ve gün geçtikçe genişleyen hizmetlerini daha fazla kişiye duyurmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

Gaziantep öncesinde ziyaret edilen 17 ilde 25.011 kişi ile yüz yüze görüşmeler yapılmış olup, 2 aylık kampanya süresince toplamda “22 ilde 30 bin kişiye” ulaşılması hedefleniyor.

İŞKUR Tanıtım Kampanyalarının ilki 5 Mayıs- 29 Haziran 2012 tarihlerinde Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde yer alan 21 ilde gerçekleştirildi. Bu kapsamda ziyaret edilen illerde (Çankırı, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Ordu, Trabzon,  Gümüşhane, Bayburt, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Sivas, Tokat, Amasya, Çorum, Yozgat ve Kayseri)  25 bin 607 kişi ile yüz yüze görüşmeler yapıldı, 4 bin 164 kişinin İŞKUR’a kaydı alındı.

Etiketler: » » »
579 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?