logo

KAMERUNLU FUTBOLCULAR ARTIK GAZİANTEP’TE YETİŞECEK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Kamerun Toofola Spor Akademisi’nin ortaklaşa yaptıkları “Kamerun Futbol Okulu” işbirliği çerçevesinde protokol imzalandı. Bu protokol ile artık Kamerunlu genç futbolcu adayları Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un alt yapısında yetişebilecek.

Kamerun Toofola Spor Akademisi Direktörü Jean Paul NanFack ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kulüp Başkanı Abdulkadir Gözegir arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak’ın makam odasında gerçekleşti.

Karşılıklı atılan imzalardan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kulüp Başkanı Abdulkadir Gözegir, Kamerun’da 18 yaş altı sporcuları gözlemleyeceklerini ve buradaki spor akademisine seçeceklerini söyledi.

Önümüzdeki senenin Ocak ayı gibi Kamerun’a gitmeyi planladıklarını ifade eden Gözegir, “İnşallah önümüzdeki günlerde ocak ayı itibariyle gitmeyi planlıyoruz. İkincisini de Nisan ayı itibariyle planlıyoruz. Bu tarihlerde bizde oraya gideceğiz. O akademide hem 18 yaş altı hem 18 yaş üstü sporcularla ilgili turnuvalar düzenlenecek. Turnuvalarda bizim yapımıza ve gelecek vadeden sporcularla ilgili incelemelerimiz olacak. Gözlemlerimiz olacak. Bu sporculari ileriki günlerde inşallah Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’umuza kazandırma adına hem alt yapımıza hem üst yapımıza Kamerun’da sporcu gelme durumu doğacak. İnşallah önümüzdeki günlerde diğer Avrupa ülkeleriyle, böyle kardeş şehir, kardeş takım anlaşmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Kamerun Toofola Spor Akademisi Direktörü Jean Paul NanFack ise, Kamerun’a artık tüm Gaziantep halkının yakından tanıdığını belirtti. NanFack, “Kamerun futbolu hakkında bilginiz olduğunu düşünüyorum. Gerçi son dünya kupasında pek iyi bir izlenim veremedik. Fakat ben size bunun garantisini veriyorum. Önümüzdeki yıllarda yetişen genç futbolcu adayları ile Kamerun futbolu çok ön plana çıkacak, çok iyi oyuncular yetiştireceğimize inanıyorum. Bunların da Gaziantep’e gelmesini umut ediyorum” diye konuştu.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK ALIYORUZ

Türkiye’nin son dönemlerde gelişen ve kendini yenileyen bir ülke olduğunu dile getiren NanFack, “Türkiye’nin gerçekten gelişmekte olan örnek bir ülke olduğunu söyleyebilirim. Biz Türkiye’yi örnek almaya çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan iyi dileklerini bize daha önce bildirmişti. Kamerun olarak sizi rol model olarak aldığımızı söyleyebilirim. Biz de gelişmek için sizin yaptıklarınızı uygulamak için gayretler gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kamerun’un bir futbol ülkesi olduğunu ve önemli futbolcuların yetiştiğini belirten Jean Paul NanFack, bu kaliteli futbolcuların bir kısmının artık Gaziantep’te Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulübü için de yetişeceğini aktardı.

Program sonra Kamerun Toofola Spor Akademisi Direktörü Jean Paul NanFack, Başkan Vekili Osman Toprak’a Afrika’nın geleneksel figürlerinden olan bir şef ile lideri temsilen tablo hediye etti. NanFack, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Abdulkadir Gözegir’e ise Afrika’nın simge hayvanlarından birisi olan Fil’den yapılmış bir figür hediye etti.

Başkan Vekili Osman Toprak da, Kamerun Toofola Spor Akademisi Direktörü Jean Paul NanFack’a Gaziantep’in geleneksel el yapımı bakır işlemeli kahve takımını hediye etti.

Etiketler: » » »
391 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?