Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

KARADUMAN’DAN ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİNE ZİYARET

İl Genel Meclisi Başkanı Menderes KARADUMAN ve İl Genel Meclisi Üyeleri Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesi’ni ziyaret etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Menderes KARADUMAN ziyaret ettiği Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesinde son günlerde meydana gelen gelişmeler hakkında karşılıklı değerlendirmelerde bulundu. Düztepe’deki Çamlık yerinin okul alanı olması için yapılan tadilat hakkında görüşlerini belirten KARADUMAN; “ Milli Eğitimdeki durumumuz ortada ve bu anlamda bu kente fazlasıyla kaliteli okul lazım. Bu bakımdan okul yapmak için üretilecek arsa rezervleri konusunda daha dikkatli olmalıyız. Milli Eğitime İl Genel Meclisi olarak bakışımız bellidir. Eski Köy Hizmetleri yerinin satışına, gelirinin Milli Eğitime aktarılması koşulu ile izin verdik. Bu vesile ile okul yapımı, derslik sayısının arttırılması bizlerin olmazsa olmazlarıdır. Fazlası kesilecek olursa bu eylemlerin en ön safında yerimi alırım.

Çamlık bölgesindeki alanı gezen KARADUMAN:  “Eğer burada sadece halı sahaların olduğu bölüm okul olacaksa, üst yapı bedeli ödenir okul yapılır. Yok, yeşil alan tahrip edilecekse bu işten vazgeçeriz. Mutlaka okul alanı bulunur” dedi.

Etiketler: » » » » »
792 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?