logo

KİLİS’te halk tedirgin!

KİLİS’te halk tedirgin!

kilis-boşaldıSuriye tarafından atılan roket mermileri 18 Ocak’tan bu yana 22 kişinin ölümüne 80 kişinin yaralanmasına sebep oldu. Korku ve panikle evlerini işyerlerini boşaltan Kilisliler yağmalama ve hırsızlık olaylarının artmasından korkuyor.

Son 1 ay içinde meydana gelen saldırılar nedeniyle Halk panik ve korkuyla Kilis’i boşaltmaya başladı. Kilisli vatandaşlar, “Devlet daireleri boş, kurum müdürleri çalıştıracak memur bulamıyor. Hastanelerde doktor kalmadı. Esnaf kepenk kapattı. Sokaklarda artık alışveriş eden oyun oynayan çocukları görmek mümkün değil. Okullar boş. Kilis Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin neredeyse tamamı Kilis’i terk etti. Resmen ölü bir şehir olduk. Kalan halkı ise hırsızlık ve yağmalama korkusu aldı. Biz ne yapacağımızı şaşırdık” dedi.

Halk, “Kilis’in boşalmasına ve olaylara göz yumanlar Kilis’i kaderiyle birlikte baş başa bırakıyorlar. Neden? diye sordu. Aynı zamanda GSM şirketlerine de tepkili olan halk “Kilis teslim olmayacak bu böyle biline” diyerek yetkililere seslendi.

3 gündür Kilis merkeze GSM şirketleri ile internet sağlayıcılar tarafından internet verilmiyor. Şirketleri arayan vatandaşa alt yapı çalışması olduğu söyleniyor.

Etiketler: » » » »
17 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?