Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

KİTSO ve KESOB’tan çağrı

KİTSO ve KESOB’tan çağrı

Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESOB) Başkanı Şevket Memiler ve Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO)  Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı Kilislilere seslenerek  “Evde Kal” çağrısında bulundu.

KESOB ve KİTSO’dan yapılan açıklamada, tespit edilen vaka sayısının 16 olduğuna dikkat çekilerek Corona Virüsü yayılma hızını engellemek için esnafın Cumartesi ve Pazar günü iş yerlerini kapatması ricasında bulundular.

En azından 48 saat boyunca insan trafiğini asgari seviyede tutulması yönünde görüş birliğine varan KİTSO ve KESOB’tan yapılan açıklama şöyle:

2 GÜN ÇIKMAYALIM, HAYAT KURTARALIM..

Aziz Kilisliler, malumunuz olduğu üzere tüm dünyada olduğu gibi güzel memleketimizde korona denen illet etkisini arttırmaktadır. Tespit edilen vaka sayısı 16 olmakla birlikte, şuan taşıyıcı olduğunun farkında olmayan bir çok hemşehrimiz Kilis’te hayatına devam etmektedir. Bu yayılımı önlemek için radikal kararlar almak gerekmektedir. Aksi halde sonucu hepimiz için kötü olacak bir tablo ile karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Şuan için sokağa çıkma yasağı ile ilgili alınmış bir karar yoktur. Bu nedenle insiyatif almak zaruri olmuştur. KİTSO ve KESOB olarak hem esnafımızı hem halkımızı korumak için bu hafta sonu özel önlemler almaya karar vermiş bulunuyoruz. Bu kararı almadan önce görüştüğümüz Kilis Belediye Başkanı Av. Abdi Bulut’ta böyle bir adımın yerinde olacağını beyan etmiştir.

Esnaf kardeşlerimizden ricamız gıda maddeleri satılan esnafımızda dahil olmak üzere (Fırın, manav, bakkal, kasap, lokanta, kebapçı, pastane, tatlıcı, ünlü mamulleri, market ve tüm esnafımız) Cumartesi ve Pazar günleri iş yerlerini kapalı tutmaları yönündedir. En azından 48 saat boyunca insan trafiğini asgari seviyede tutup virüs’ün yayılımını durdurarak enfekte olmuş kişilerle toplumumuz arasına bir perde çekme niyetindeyiz. Bu karar resmi bir karar değildir ve sadece tavsiye niteliği taşımaktadır. Fakat esnaf temsilcileri olarak bu karara uymanızı önemle rica ediyoruz. Lütfen Cumartesi ve Pazar günleri iş yerlerimizi kapalı tutalım. Ayrıca halkımızdan ricamız Cumartesi ve Pazar günü çok hayati bir konu olmadığı sürece evlerinde kalmalarıdır. Şimdiden uyarımızı dikkate alarak toplum sağlığımız için iş yerlerini kapatan ve hafta sonunu evde geçiren halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Hepiniz Allah’a emanet olun!

KESOB Başkanı Şevket Memiler – KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı

Etiketler: » » » » » »
79 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?