Medical Park Gaziantep, Hemşire alımlarına hız kesmeden devam ediyor

Hayrullah Kubba'dan 1 Mayıs kutlaması
Kubba: "Kurban Bayramı vesilesiyle Kalplere dokunalım, yüzleri güldürelim"
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Koordinatörü Hayrullah Kubba, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkede etkisini gösteren yeni tip Koronavirüsün (Covid-19) ülke ekonomisini ve dolayısıyla da sağlık sektörünü ciddi anlamda etkileyip sarstığını vurguladı.

Kubba, Medical Park Gaziantep Hastanesi’nin Mart ayından bu yana Korona virüse karşı gerçekleştirdiği mücadelede, hem toplum sağlığını korumak hem de Gaziantep’teki istihdam seferberliğine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını hızlandırdıklarını belirterek, yeni ve kalifiye 60 adet hemşireyi bünyelerine alacaklarına dikkat çekti:

Genel Koordinatör Kubba ‘’Tüm sağlık çalışanları ile birlikte, Medical Park Gaziantep Hastanesi bünyesinde 820 çalışan da Pandemi sürecinde halkımızın yanında her daim yer alarak, gecelerini gündüzlerine katarak, fedakarca ve özverili biçimde çalışmaktadır. Medical Park Gaziantep Hastanesi yönetimi olarak, ülkemizin yaşadığı zorluklar karşısında biz de elimizi taşın altına koymaktan hiç çekinmedik. Sosyal izolasyon sürecinde çalışanlarımızın işlerini kolaylaştırmak için çalıştık. Her türlü önlemin alınmasına yönelik desteğimizi esirgemedik ve hem personellerimizin hem de bölge halkının yanında yer aldık. Ülkemizde hizmet veren birçok kuruluş, Pandemi sürecinden olumsuz etkilendi. Bu kuruluşlar bu süreçte çalışanlarına ya ücretsiz izin kullandırdı ya da maaşlarının azaltılmasına yönelik tedbirlerle, kendilerini güvence altına almaya yönelik yöntemler geliştirdi. Mensubu olduğum Medical Park Gaziantep Hastanesi’nin Koronavirüs mücadelesinde, olabildiğince stratejik düşünüp ve sağ duyulu hareket ederek çalışanlarımızın yanında yer aldık. Ülkemizdeki birlik ve dayanışmanın hakim olduğu bu günlerde personel istihdamı yaparak ülkemize katkı sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye olarak sahip olduğumuz gücü hafife almamalıyız; Pandemi sürecinde, tüm sağlık kuruluşları elinden geldiğince çok şey başardı ama yapabileceğimiz daha çok şey var! Bireysel düşünmeyi bırakıp ülkemizin sağlığı için yapabileceklerimiz sınırsızdır! Ülke olarak sıkıntılı günlerimizde her zaman örgütlenmeye ve dayanışmaya ihtiyacımız vardır. Temellerimizi sağlam biçimde oluşturursak önümüzdeki engellere karşı daha dayanıklı bir davranış sergilemiş oluruz.’’ diye konuştu.

Kubba, Çağın gereklerine uygun olarak yeni nesil teknolojilerden faydalandıklarını belirterek, Gaziantep’te referans hastane konumunda olan Medical Park Gaziantep Hastanesi’nin sağlık alanındaki hizmetlerinin kalitesini daha da ileriye taşıyacaklarına değindi. Çalışanların çalışma koşullarını, maaşlarını, kurum içindeki ödüllerini, mesleğe gösterdikleri değeri ve saygıyı iyileştirmek görevinin kurumlara ait olduğunu söyleyerek, insanların Pandemi sürecinde, sağlık sektörünün ve sağlığın her şeyin başı olduğunu deneyimlediklerini açıkladı. Ülkemizin Pandemi sürecindeki sınavdan layıkıyla çıkacağını, ülkemizin ve Medical Park Hastaneler Grubu’nun uluslararası platformlarda sağlık turizminin gelişiminden ve sağlıkta güvenilirlik anlayışından ödün vermeyeceklerinin altını çizdi.

Hemşireler Günü ile ilgili olarak da söz alan Genel Koordinatör Hayrullah Kubba, ‘’Herkes için Sağlık prensibiyle yola çıkarak, halka hizmeti kendine görev edinen, bu kutsal görevi yerine getiren, bu önemli ve onurlu mesleğin değerli mensupları olan tüm hemşirelerimizle gurur ve onur duyuyoruz. Pandemi sürecindeki başarılarıyla Dünya’nın ve ülkemizin sevgisini kazanan bütün fedakar ve cefakar hemşirelerimizin Hemşireler Günü’nü kutluyor, onlara meslek hayatlarında başarılar diliyorum’’ dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Medical Park Gaziantep, Hemşire alımlarına hız kesmeden devam ediyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı yükleyerek, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan web sitemize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin