logo

MEDİCALPARK’TAN 2000 KİŞİYE AŞURE İKRAMI

Medicalpark Gaziantep Hastanesi her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği, Muharrem ayı etkinlikleri çerçevesinde hastane resepsiyonunda kurulan stantta 2000 kişiye aşure ikramında bulundu.

İslam tarihinde çok önemli olayların gerçekleştiği ay olarak kabul edilen, Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edilmesi olayının yaşandığı ve Hicri yılbaşının da içinde bulunduğu bolluk ve bereket ayı olan muharrem ayının 10. Gününe denk gelen aşure günü çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediliyor.

Medical Park Gaziantep Hastanesi de Muharrem ayı etkinlikleri çerçevesinde Hastane resepsiyonuna kurulan stantta 2000 kişiye aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Vatandaşlar aşure ikramından oldukça memnun kalırken, böylesine anlamlı bir günde organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Rivayetlere göre hem Müslüman hem de Yahudiler için önemli günleri içinde barındığı, Hicri senenin ilk ayı olan Muharrem’in 10’u aşure günüdür. Bu ayın diğer aylar arasında ayrı bir yeri olduğu gibi, aşure günün de diğer günler içinde bereketli bir yeri vardır. Toplumsal olarak birlik ve beraberliğin pekişmesinde önemli rolü olan Aşure Günü, yapılan ikramlarla dostluğun, kardeşliğin ve paylaşmanın simgesi olarak görünmektedir.

Etiketler: » » » »
209 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?