Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Milletvekili Erdoğan: “Türklüğü ile hep gurur duymuştur”

Milletvekili Erdoğan: “Türklüğü ile hep gurur duymuştur”

Milletvekili Erdoğan: “Türklüğü ile hep gurur duymuştur”

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde rahmetle ve şükranla anıyoruz. Gaziantep Haber

Mustafa Kemal Atatürk, Tarihte büyük devletler kuran ve yüksek bir medeniyet seviyesine sahip olmuş Türk milletinin büyüklüğüne inanmış ve Türklüğü ile hep gurur duymuştur.

Cumhuriyetimiz, milletçe refah ve özgürlüğümüzün en büyük teminatıdır. Çok ağır bedellerle kazanılan Cumhuriyetimizi korumak, sahip çıkmak ve Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilkelerini iyi anlamak için bizlere büyük görev düşmektedir. Bu görev Ülke bütünlüğünün korunması için millî birlik ve beraberliğe önem veren, insan hak ve hürriyetlerine saygılı, akılcı, bilimci ve yeniliklere açık, eşitlikçi ve tam bağımsız modern toplum düzeninin oluşmasını sağlayan sorumluluk bilinciyle durmaksızın çalışmaktır.

Atatürkçülük, aklın ve bilimin rehberliğinde Türk milletini çağdaşlaştırmayı amaçlar. Türk milletine, milli kimliğini kaybetmeden dünya milletleri arasında hak ettiği yeri kazandırmayı hedef alır. Atatürkçülük, Türk milletinin güven ve huzur içinde yaşamasını hedef alan bir dünya görüşüdür.

Bu duygularla Türk milletinin yetiştirdiği unutulmaz kişilikler arasında yer alan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi saygı ile anıyorum. Gaziantep Sağlık

Etiketler: » » » » » »
146 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?