Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

MİLLETVEKİLLERİ ŞEHİTKÂMİLLİLERLE BULUŞTU

Meclisteki yoğun çalışma temposunun ardından arta kalan vakitlerini Gaziantep için değerlendiren Gaziantep Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu ve Derya Bakbak gerçekleştirdikleri gezi ve incelemelerine Şehitkamil Belediyesine ait sosyal tesislerde devam etti. Vatandaşlar ziyaret dolayısıyla memnuniyetlerini dile getirirken çocuklar ise vekillerin yanlarından ayrılmadılar.

Geziye Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Derya Bakbak, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Abdulcebbar Özkara, Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Hasan Coşkun, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Selami Yetkinşekerci, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç çok sayıda partili ve muhtarlar katıldı.

TEK TEK SOSYAL TESİSLERİ GEZİP VATANDAŞLARLA BULUŞTULAR

Gaziantep Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu ve Derya Bakbak ilk olarak Minüfpaşa ve Ali Nacar Sosyal tesislerine ziyarette bulunarak vatandaşlarla bir araya geldiler. Vatandaşların yoğun ilgisi ve çocukların sevgi gösterileriyle karşılanan vekiller tek tek vatandaşları dinledi. Sosyal tesislerde yapılan aktivite ve bayanların yapmış oldukları işleri inceleyen vekiller kursiyerleri ve hocaları tebrik etti.  Ardından Aydınlar sosyal tesislerine de geçen vekiller burada da vatandaşlarla kucaklaştı. Vatandaşların dertlerini sıkıntılarını dinleyen Mazıcıoğlu ve Bakbak sık sık not alarak çözüm noktasında yapılması gerekenleri belirledi.

GÖRDÜKLERİM BENİ GELECEK AÇISINDAN ÇOK MUTLU ETTİ

Şehitkamil Belediyesi Minüfpaşa Sosyal Tesisine ilk kez geldiğini ifade eden Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu; “Gördüklerim karşısında çok mutlu oldum. Burada çok doğru işler yapılıyor. Sosyal tesisler belli bir amaca hizmet etmeli. Vatandaşlarımızın sosyal hayatına katkısının yanı sıra eğitici ve öğretici yanıyla da bu anlamda büyük katkı sağlıyor. Görüyorum ki burada bayanlarımız için kuaförlük eğitimi, el beceri kursları ve okul öncesi çocuklarımız için son derece güzel imkanlar sağlanmış durumda. Ben Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nu kutlamak istiyorum. Hayata geçirmiş olduğu bu sosyal tesisler sayesinde birçok vatandaşımızın hem sosyal hem de ekonomik hayatına büyük katkı sağlamış oldu. Bununla birlikte muhtarımızı da belediye ile olan uyumlu işbirliği için de teşekkür ediyorum” dedi.

SOSYAL TESİSLER HAYATIN BİR PARÇASI OLMUŞ

Vatandaşlarımızın sosyal ve psikolojik gelişimlerine sosyal tesislerin büyük katkı sağladığına vurgu yapan Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak; “ Vatandaşlarla iç içe olmaya ve dertlerini sıkıntılarını dinlemeye devam ediyoruz. Bizim amacımız çözüm noktasında onlara yardımcı olabilmek. Bugün de gezimiz de Şehitkamil Belediyesi Sosyal Tesislerini geziyoruz. Görüyorum ki burada iş kur ile işbirliği yapılarak bayanlarımız için çeşitli meslek edindirme kursları açılmış. Bu tesislerin Vatandaşların sosyal hayatının yanı sıra ekonomik hayata atılımında da büyük katkısı olacağını düşünüyorum. Bizler de bu konuda bize düşecek en ufak bir görev dahi olsa bunu yerine getirmeyi bir borç biliriz. Son olarak muhtarlarımıza için bir şey demek istiyorum. Muhtarlarımız yerel yönetimlerin vatandaşlar arasındaki bağı kuran en büyük destekçileri. Onların çalışmaları sayesinde neyin nerde eksik olduğunu fark edip harekete geçiyoruz. Bu anlamda Şehitkamil’de ki muhtarlarımıza da ayrı bir teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Etiketler: » »
521 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?