logo

Muhasebeciler Haftası kutlandı

Muhasebeciler Haftası kutlandı

Muhasebeciler Haftası İdlib’de Mehmetçiklerimizin şehit olması nedeniyle bu yıl buruk  kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen tören şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı

Muhasebeciler haftası nedeniyle Atatürk anıtına çelenk koyna töreninden sonra bir konuşma yapan  Gaziantep Serbest muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özseven İdlip’te milletimize başsağlığı dileyerek şunları vurguladı;

“Muhasebe haftası ile ilgili sözlerime başlamadan önce Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan elim olaydan dolayı şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar, yaralı olan askerlerimize ise acil şifalar diliyoruz. Ülkemizde yaşanan bu üzücü olay nedeniyle muhasebe haftası kapsamında gerçekleştirmeyi planladığımız tüm etkinliklerimiz iptal edilmiştir”

Özseven konuşmasına şöyle devam etti; Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır.

Biz meslek mensupları olarak üreten, çalışan, canlı ve dinamik bir Türkiye için çalışıyoruz. Ülkemiz ve işletmelerimizin gelişimi için çalışan, ekonominin kaydını tutan ve mali danışmanlık yapan, memleketin her köşesinde hizmet sunan bir meslek oluşturduk. 30 yıl önce yasal statüsüne kavuşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu haline gelmiştir. Kaliteli hizmet sunarak, işletmelerimizin gelişimine katkı vererek, güvenilir işletme danışmanlığı vizyonumuzla ülkemize ve işletmelerimize hizmet etmekteyiz.

2020 yılı itibariyle 31 yıllık bir süreci geride bırakan mesleğimiz; devlet ile işveren arasında bir köprü görevi görmektedir. Mesleğimizin tüm iş alanlarını kapsaması nedeniyle kamu maliyesi ve işletmelerin güçlenmesinde öncü rol oynamaktadır. Bu nedenledir ki; Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler olarak mesleğimizin öneminin farkına varılması ve uluslararası platformlarda hak ettiği yeri alması temennimizdir.

Bizler kamu yararına, sürekli yüksek kalitede hizmet sağlayan standartlarla, muhasebe mesleğinin dünyadaki gelişmelere paralel olarak ilerletilmesi ve geliştirilmesi için çalışmaktayız.  Buna istinaden üyelerimize yönelik getirilen yıllık en az 30 saatlik zorunlu eğitimde mesleğimizin kariyer mesleği olması hedeflenmektedir. Yetkileri sınırlı, sorumlulukları geniş olan mali müşavirlik mesleğinin yetki ve sorumluluğunun dengeli bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir.

Görev ve fonksiyonlarımızı yerine getirirken yaşadığımız sorunların, diyalogla ve işbirliği içerisinde çözülmesi gerektiği görüşündeyiz. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla karşılıklı anlayış ve işbirliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmalarda elde edeceğimiz her başarı bilinmelidir ki ülke ekonomimizin kalkınmasına ve gelişmesine koyulmuş bir tuğla olacaktır.

Ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanarak yarınlara umutla bakacağımız bir geleceği hep birlikte hazırlayacağız.

Muhasebesi olmayanın geleceği olmaz mantığı ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir meslektaşlarımızın Muhasebe Haftasını kutluyor, ülkemiz ve meslektaşlarımız için daha aydınlık günler diliyorum.”

15 Temmuz Demokrasi Meydanında yapılan törene ayrıca Gaziantep Veri Dairesi Başkanı Halil Tekin, Gaziantep Defterdarı Metin Tamkoç, YMMO Yönetim Kurulu Başkanı M.Tekin Alpay ve çok sayıda muhasebeci mali Müşavir katıldı.

Etiketler: »
21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?