Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Nizip’te “Akciğer Sağlığı” Konulu Konferans Düzenlendi

Gaziantep Üniversitesi “Nizip Yerleşkesi Çarşamba Eğitimleri Konferansları” çerçevesinde düzenlenen, “Akciğer Sağlığı” adlı konferansa Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Elbeyli konuşmacı olarak katıldı.

Nizip Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlenen konferansa; Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan, Nizip Devlet Hastanesi ve diğer sağlık kuruluşlarında görev yapan doktorlar, sağlık personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Akciğer hastalıklarını ve bu hastalıkların sebeplerini belirten Prof. Dr. Elbeyli, akciğer hastalıklarının en önemli sebeplerinden birinin sigara olduğunu ifade ederek, buna bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıklar hakkında bilgi verdi.

Sigaranın toplumdaki en yıkıcı kötü alışkanlıklardan biri olduğunu vurgulayan Elbeyli, sigaradan kurtulmak için toplumun her kesiminin öncelikli olarak bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Elbeyli, sigaranın başta akciğer kanseri başta olmak üzere nefes darlığı, alerjik astım gibi birçok rahatsızlığa zemin hazırladığına dikkat çekti.

Etiketler:
552 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?