Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ÖĞRENCİLER BİSİKLET TURUNDA BULUŞTU

Özel Seçkin İlköğretim Okulu koordinatör okul olarak yürütmekte olduğu “Terranostra@ourearth?” isimli Comenius Okul Ortaklığı Projesi kapsamında 5 Mayıs 2012 tarihinde diğer altı ülkenin okulu ile eş zamanlı olarak bisiklet turu düzenledi.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülen ve Hayat boyu Öğrenme Programının alt dallarından biri olan Comenius programının temel amacı “Okul Eğitimi” alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yapmak suretiyle eğitimde kaliteyi artırmak ve kültürel diyaloğu sağlayarak dil öğrenimini teşvik etmektir.

Proje, ekoloji (çevrebilim) temasında yürütülmekte olup, katılımcı ülke okulların öğrencilerinin bu proje süresince üzerinde yaşadığımız bu gezegenin sadece bize ait olmadığını, aynı zamanda gelecek nesillere taşıyacağımız bir emanet olduğunu vurgulamaktır. Bu proje kapsamında öğrencilerimiz Avrupa ülkelerine seyahat etme ve Avrupalı akranlarına ev sahipliği yapma fırsatı yakalayarak, farklı kültürlere saygıyla yaklaşmayı öğrenecek ve çevre bilinci kazanarak hedeflediğimiz küresel vatandaşlar olma yolunda önemli bir yol kat etmiş olacaklardır.

Proje kapsamında 5 Mayıs 2012 tarihinde diğer altı ülkenin okulunda da eş zamanlı olarak bisiklet turu düzenlendi. Seçkin Koleji ve Gaziantep Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen aktivitede 22 öğrenci ve 4 öğretmenin katılımıyla üniversite kampüsü içerisinde daha önceden belirlenen rotada bisiklet turu düzenlendi. Üzerinde Comenius ve proje logosu bulunan tişörtleri giyen öğrenciler üniversite yemekhanesi önünde çevre bilinci konulu el broşürlerini dağıttılar ve uçlarına bağlanan mesajlı uçan balonları havaya bıraktılar.

Etiketler: » » » »
508 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?