Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Öğrenciler, Suriyeli Mültecilere Yardım Eli Uzattı

Gaziantep Güney Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Sunguroğlu Lisesi Öğrencileri, ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilere yardım eli uzattı.

Öğrenciler Kimse Yok Mu Derneği’nin ‘Komşusu açken tok yatmak bize yakışmaz’ sloganıyla, Suriyeli mülteciler için başlatılan kampanyaya, topladıkları battaniye, yorgan, halı ve ilaçlarla destek verdi.

Okul idaresi önderliğinde Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarına katkı sağlamak amacıyla öğrenciler tarafından toplanan battaniye, yorgan, halı ve ilaçlar Kimse Yok Mu Derneği Gaziantep Şube Müdür Yardımcısı Fahrettin Güneş’e teslim edildi. Öğrencileri, örnek davranışlardan dolayı kutlayan Güneş, Suriyelilerin kışı rahat bir ortamdan geçirmesi için toplanan giyim, tıbbi malzeme,  halı ve kışlık barınma gibi malzemeleri ulaştıracaklarını söyledi.

Yardım kampanyasında azami gayret gösteren öğrenciler, şunları ifade ettiler: “Kış mevsiminin etkisini gösterdiği bu günlerde, Suriyeli kardeşlerimizin yardıma muhtaç hallerinden çok etkilendik. Evlerimizde ihtiyaç fazlası kullanmadığımız battaniye, yorgan, halı ve ilaçları toplayarak Kimse Yok Mu Derneği yetkilerine teslim ettik.”

Etiketler: » » »
336 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?