Öğretmenler Sahnede Büyüledi | Narkoz Haber
11° Açık
 • EURO 6.36
 • DOLAR 5.74

Öğretmenler Sahnede Büyüledi

Hareketli Manşet - 26 Kasım 2019 22:59 A A

Şahinbey Belediyesi, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şahinbey Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Öğretmenler Günü programında yaklaşık 200 öğretmen sahnede katılımcıları büyüledi.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda 200 öğretmenin oluşturduğu koro ve halk oyunları ekibi, meslektaşlarına keyifli dakikalar yaşattı.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Vali Yardımcısı Tayfur Elbasan, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, Halk Eğitim Müdürü Memduh Cihan, ve öğretmenler katıldı. Düzenlenen programda halk oyunları gösterisinin yanı sıra 7 farklı bölgeden 200 öğretmenin oluşturduğu koro birbirinden güzel şarkılar söylediler. Programda ayrıca Şehit öğretmenler de anıldı.

Açılış konuşmasını yapan, AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, öğretmenlerin geleceğin şekillenmesi adına insan hayatında önemli bir rolü olduğunu belirterek; “Bir neslin yetişmesinde çok büyük emekleri ve katkıları olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise konuşmasında, “Öğretmenlerin insan hayatında önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek; “Öğretmenler bizim hayatımızda en önemli dönüm noktalarını bize yaşatan, ilk harfleri öğreten ve hayatımızda unutamayacağımız güzellikleri öğreten en değerli varlıklarımızdır. Başta ilkokul öğretmenim, olmak üzere üzerimizde emeği olan tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, Şahinbey Belediyesi’nin her zaman eğitime destek verdiğini belirterek “Şahinbey Belediyemizin ve Halk Eğitim Merkezimizin destekleri ile, 240 öğretmenimizin maharetlerini gösterdiği bir program izledik. Eğitimde bize her zaman destek veren ve her zaman yanımızda olan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Müslüm Yüksel’e, 12 bin öğretmenimiz ve 253 öğrencimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Şahinbey Halk Eğitim Müdürü Memduh Cihan düzenlenen program hakkında bilgi verdi. Cihan, “Türkiye’nin öğretmenlerden oluşan en büyük topluluğuna sahibiz. Yurdumuzun dört bir yanından gelip Gaziantep’te görev yapan öğretmenlerimizden oluşan Şahinbey Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları topluluğumuz 200 den fazla öğretmene farklı yörelerle halk oyunları dersi vermektedir. Her yıl binlerce öğrencimize kültürümüzün en büyük yapı taşlarından biri olan halk oyunlarımızı öğreten topluluğumuz 24 Kasım’da büyük bir gösteri ile karşınıza çıktı. Halk Müziği Koromuzda öğretmenlerimizden oluştu. Gaziantep Valimiz Sayın Davut Gül’e, Şahinbey Belediyesi Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Ali Gür’ e, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç’a, Gençlik Spor İl müdürü Sayın Muhittin Özbay’a tüm öğretmenlerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederim.”

Genel Sanat Yönetmenliğini Göktuğ Akdoğan’ın koordinatörlüğünü Okan Meydan’ın hazırladığı Halk Oyunları gösterisinin yer aldığı programda, öğretmenlere plaketler verildi. Şehit Öğretmenler anıldı.

Bu haber 165 kez okundu.
Hareketli Manşet - 22:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yıldırım, “Toplumsal Kalkınma için KAGİDEM” gibi oluşumlar desteklenmeli
  Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım toplumsal kalkınmanın, kadınlar için anma günlerini çoğaltarak değil,  kalkınmanın cinsiyetten bağımsız olduğunu anlayarak sağlanabileceğine dikkat çekerek, Kadın Girişimci Destek Merkezi (KAGİDEM) gibi oluşumların desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı. GTO Başkanı Yıldırım 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı yazılı mesajda 85 yıl önce Türk Kadınına birçok […]
 • 02
  Jandarma’dan Engelsiz çocuklara ziyaret
  3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında Kilis İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Başaklıgil ve beraberindeki askeri personel Hacı Salih ve Mine Kara Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyaret etti. Çocuklarla yakından ilgilenen Albay Başaklıgil, Engel tanımayan çocuklarla birlikte uzun uzun sohbet ederek vakit geçirdiler. Başaklıgil ve beraberindeki heyet çocuklara çeşitli hediyeler ve ikramda […]
 • 03
  Engellilere tek kart müjdesi
  CHP Milletvekili, “Engelli kimlik kartı sahiplerinin toplu ulaşım hizmetlerinden, ülke genelinde ve her ilde geçerli olacak şekilde düzenlenecek ücretsiz tek kart sistemi ile yararlandırılması” için Meclis Başkanlığına kanun teklifi verdi. Engelli vatandaşların sorunlarını gündeme getiren CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, 4736 Sayılı Kanunun 1’nci fıkrasına ek olarak TBMM Başkanlığına verdiği kanun teklifinin gerekçesinde, […]
 • 04
  KÜSGET Altın oldu
  Türkiye’nin en büyük Sanayi Sitesi olma ünvanını koruyan Gaziantep Küçük Sanayi Sitesi, yeni imar alanlarına yaptığı işyerleri ile hafta sonu yapılacak kura çekimi ile hak sahibi esnaflara teslim edilecek. Küsget Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Güneş, geniş bir katılımcı grubuna yeni yapılan inşaat alanında brifing vererek hizmetleri anlatırken, esnafın altın değerindeki arsalara yapılacak […]
 • 05
  Türkiye’nin Yenilenebilir Kaynaklardan Elektrik Üretimi artıyor
  Türkiye’nin Yenilenebilir Kaynaklardan Elektrik ÜretimiToplam Elektrik Üretiminin Yarısına Ulaştı TSKB Danışmanlık Hizmetleri, ekonomiye etkileri, global jeopolitik ilişkiler ve çevreyle doğrudan ilişkisi nedeniyle her zaman en önemli sektörler arasında yer alan enerji sektörüyle ilgili detaylı bir rapor yayınladı. “Sektörel Görünüm: Enerji” başlıklı rapor, çok boyutlu ve eksenli bir yaklaşımla sektörün özet bir resmini çekiyor. Rapora göre, […]

YOL DURUMU