Öğretmenler Sahnede Büyüledi - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler, - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
15° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Öğretmenler Sahnede Büyüledi

Hareketli Manşet - 26 Kasım 2019 22:59 A A

Şahinbey Belediyesi, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şahinbey Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Öğretmenler Günü programında yaklaşık 200 öğretmen sahnede katılımcıları büyüledi.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda 200 öğretmenin oluşturduğu koro ve halk oyunları ekibi, meslektaşlarına keyifli dakikalar yaşattı.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Vali Yardımcısı Tayfur Elbasan, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, Halk Eğitim Müdürü Memduh Cihan, ve öğretmenler katıldı. Düzenlenen programda halk oyunları gösterisinin yanı sıra 7 farklı bölgeden 200 öğretmenin oluşturduğu koro birbirinden güzel şarkılar söylediler. Programda ayrıca Şehit öğretmenler de anıldı.

Açılış konuşmasını yapan, AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, öğretmenlerin geleceğin şekillenmesi adına insan hayatında önemli bir rolü olduğunu belirterek; “Bir neslin yetişmesinde çok büyük emekleri ve katkıları olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise konuşmasında, “Öğretmenlerin insan hayatında önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek; “Öğretmenler bizim hayatımızda en önemli dönüm noktalarını bize yaşatan, ilk harfleri öğreten ve hayatımızda unutamayacağımız güzellikleri öğreten en değerli varlıklarımızdır. Başta ilkokul öğretmenim, olmak üzere üzerimizde emeği olan tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, Şahinbey Belediyesi’nin her zaman eğitime destek verdiğini belirterek “Şahinbey Belediyemizin ve Halk Eğitim Merkezimizin destekleri ile, 240 öğretmenimizin maharetlerini gösterdiği bir program izledik. Eğitimde bize her zaman destek veren ve her zaman yanımızda olan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Müslüm Yüksel’e, 12 bin öğretmenimiz ve 253 öğrencimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Şahinbey Halk Eğitim Müdürü Memduh Cihan düzenlenen program hakkında bilgi verdi. Cihan, “Türkiye’nin öğretmenlerden oluşan en büyük topluluğuna sahibiz. Yurdumuzun dört bir yanından gelip Gaziantep’te görev yapan öğretmenlerimizden oluşan Şahinbey Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları topluluğumuz 200 den fazla öğretmene farklı yörelerle halk oyunları dersi vermektedir. Her yıl binlerce öğrencimize kültürümüzün en büyük yapı taşlarından biri olan halk oyunlarımızı öğreten topluluğumuz 24 Kasım’da büyük bir gösteri ile karşınıza çıktı. Halk Müziği Koromuzda öğretmenlerimizden oluştu. Gaziantep Valimiz Sayın Davut Gül’e, Şahinbey Belediyesi Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Ali Gür’ e, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç’a, Gençlik Spor İl müdürü Sayın Muhittin Özbay’a tüm öğretmenlerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederim.”

Genel Sanat Yönetmenliğini Göktuğ Akdoğan’ın koordinatörlüğünü Okan Meydan’ın hazırladığı Halk Oyunları gösterisinin yer aldığı programda, öğretmenlere plaketler verildi. Şehit Öğretmenler anıldı.

Bu haber 294 kez okundu.
Hareketli Manşet - 22:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  “Yabancı Dil Konusundaki Eksiğimiz Başarımızı Uluslararası Alanda İfade Etmemize Engel Oluyor”
  Ankara Şehir Hastanesi bünyesindeki Çocuk Hastanesi Koordinatör Diyetisyeni Doç. Dr. Nevra Koç, Türkiye’nin birçok alanda Avrupa’nın çok ilerisinde olmasına rağmen, yabancı dil konusunda yaşanan eksiklikten dolayı elde edilen başarıların uluslararası çevrelerde yeteri kadar ifade edilemediğini söyledi. SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efsun Karabudak’ın moderatörlüğünde, koronavirüs salgını önlemleri kapsamında sanal ortamda […]
 • 02
  Mehmet Baykan, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atandı
  2011 yılından bu yana Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Mehmet Baykan, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle bu göreve resmen atandı. Mehmet Baykan 2011 yılından bu yana vekaleten yürüttüğü Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle asaleten atandı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararnameye göre Mehmet Baykan, 9 Eylül 2011 tarihinden bu yana vekaleten yürüttüğü […]
 • 03
  Oruç Sonrası Beslenmeye Dikkat!
  Bu bayram diğer bayramlardan farklı. Tüm dünyanın gündemini oluşturan Covid 19’la savaşmaya, kendimizi ve çevremizi korumaya devam ediyoruz. Ramazan ayı boyunca farklı saatlerde uyundu, yeme düzeni değişti ve dolayısıyla metabolizma da değişti. Şimdi bir ay oruç düzenine alışan bedeni yeni bir döneme alıştırmak gerekiyor. Liv Hospital Check-up ve Sağlıklı Yaşam Kliniği’nden Dr. Öğr. Gör. Eren […]
 • 04
  Hareketsiz kalmanın neden olduğu ağrılar için: Manuel Terapi
  Medical Park Gaziantep Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Uzmanı Dr. Meliha Hafız, Korona virüs salgınındaki sosyal izolasyon nedeniyle diğer günlerde olduğu gibi Ramazan Bayramı’nda da eve kalmamız gerektiğini belirterek, salgında evlerde geçirilen sürenin arttığını ve hareket kabiliyetinin azaldığını ifade etti. Sürekli bilgisayar başında olmanın ve ev içindeki aktivitelerin azaltılmasının bazı sağlık sorunlarına yol açabildiğini […]
 • 05
  CAHİDE’nin bayram beslemesine Başkan ve Kaymakam’dan destek
  Canlı Hayatını İyileştirme Derneği (CAHİDE), koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında bayram boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından sokaktaki canların aç kalmaması için şehrin farklı bölgelerinde besleme yaptı. Beslemeye, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Yüksel Navdar, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Tarım İlçe Müdürü M. Nuri Kökçüoğlu da katılarak CAHİDE’ye destek verdi. Canlı Hayatını İyileştirme Derneği […]

YOL DURUMU