logo

Opel ve Vauxhall’ın, PSA grubuna katıldı

Opel ve Vauxhall’ın, PSA grubuna katıldı

Amerikan General Motors Almanya’nın en eski otomobil şirketlerinden Opel’i Fransız PSA’ya sattı. Şirketler arasında satış anlaşmasının sağlandığı bildirildi.

GM’den yapılan yazılı açıklamaya göre, şirkete bağlı Opel ve Opel’in Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren Vauxhall, Peugeot Citroen grubuna katılacak.

Açıklamada, Opel ve Vauxhall’ın, PSA’ya katılmasıyla birlikte grubun Avrupa’daki ikinci büyük otomobil üreticisi firma olacağı belirtildi.

PSA yönetim kurulu başkanı Carlos Tavares ‘destekleri sayesinde Opel/Vauxhall’ın kısa zamanda zarardan kurtulacağına inandığını ve GM’in Opel’de çalışanlara verdiği taahhütlere de sadık kalacaklarını söyledi. Kartel dairelerinin de onayının alınması gerektiğinden Opel’in Fransız şirketine devrinin yılın sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor.

Yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen PSA Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares, “Opel/Vauxhall ile güçlerimizi birleştirmekten dolayı gurur duyuyoruz ve bu büyük şirketi geliştirmeye devam etme hususuna derinden bağlıyız.” ifadelerini kullandı.

Fransız otomotivcilik şirketi PSA Avrupa’daki Opel ve Vauxhall markalarını 1,3 milyar euroya satın alma konusunda Amerikan General Motors (GM) ile anlaştı. Böylece PSA Renault-Nissan’ı geride bırakarak Volkswagen’in ardından Avrupa’nın en büyük ikinci otomobil imalatçısı oldu.

 

 

Etiketler: » »
6 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?