Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

OTSO’DA NELER OLUYOR?

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arif Taşkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında zimmet suçlaması ile açılan davada Osmaniye 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin 2012/67 sayılı kararı görevden alınma ile sonuçlandı.

OTSO eski Meclis Başkanı Mustafa Karaevren’in şikayeti üzerine Osmaniye Cumhuriyet Savcısı bir süre önce OTSO Yönetim Kurulu başkanı ve üyeleri hakkında zimmet suçlamasıyla ilgili soruşturma başlattı. Cumhuriyet Savcısı; Oda Başkanı Arif Taşkaya yönetim kurulu üyeleri Kemal Dinçgözoğlu, İbrahim Özbay, Abdullah Güreli, Mehmet Delikişi, Eyyüp Toprak, Ali Kılıç, Mustafa Demir, Şerafettin Aşlamacı, Hasan Ersoy, Mehmet Kıbrıslıgil ve Erdal Aslan’ın ifadelerini alarak soruşturmayı tamamladı ve İddianame, ’Zimmet, sahtecilik, dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma’ suçlamasıyla  Osmaniye Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi ve Mahkeme tarafından OTSO yönetimi hakkında dava açıldı.

Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müfettişlerinin hazırladığı rapor ve deliller doğrultusunda OTSO yönetimi Osmaniye 2.Asliye Hukuk Mahkemesi kararıyla görevden alınma kararı alındı. Hazırlanan raporda Yönetim Kurulu Üyelerinin oda’ya borç vermedikleri halde kendilerini odadan alacaklı konuma getirdikleri, Yönetim Kurulu Başkanının ortağı bulunan inşaat şirketlerine fazladan ödeme yapılması ve kendisi ile ailesi için aldığı malzemelerin odaya fatura edilmesi, Odaya ait işlerin yüksek miktarlarda ihaleye verilmesi gibi iddialar yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e cevaplaması için TBMM’ne soru önergesi vermişti.

Yönetim Kurulu Başkanı Arif Taşkaya halen görevdeyiz ve verilen karara itiraz ederek temize gideceğiz açıklamasında bulundu.

Etiketler: » »
1220 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?
#

OTSO’DA NELER OLUYOR?” için 1 yorum

  1. mehmet : diyor ki:

    Bu haberi osmaniye medyası haber yapma cesareti gösterememişti.Narkoz haber olarak sizi göstermiş olduğunuz tarafsız habercilikten dolayı kutluyorum…..