Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

PRIME MALL GAZİANTEP AÇILDI

Gaziantep ve Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezi Prime Mall Gaziantep, 13  Eylül 2013 Cuma günü görkemli bir törenle açıldı.

International Property Awards “İş Geliştirme” ve “Mimari” kategorilerinde Türkiye’den seçilen en iyi ilk üç alışveriş merkezinden biri olan, bölgenin en büyük ve en prestijli alışveriş merkezi, Prime Mall Gaziantep’in açılışında konuşan Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin,  önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye’deki yatırımlarını 1 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

Dünya genelinde toplam 2,5 milyar dolar yatırımı bulunan ve Türkiye’de proje değeri 500 milyon dolardan fazla gayrimenkul geliştirmiş olan, başarılı gayrimenkul yatırım şirketi Prime Development’ın; Prime Mall İskenderun ve Prime Mall Antakya’dan sonra üçüncü ve en büyük AVM projesi olan Prime Mall Gaziantep muhteşem bir törenle açıldı. Gaziantep ve Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezi olan Prime Mall Gaziantep’in açılışına katılan Gaziantep milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan ve Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın kurdeleyi Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin ile birlikte kesti.

4,5 AY ERKEN TAMAMLANDI

Gaziantepliler’in büyük ilgi gösterdiği açılış öncesinde Dr. Artuğ Çetin, basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin, 56.000 m2 kiralanabilir alanı, 160.992 m2 inşaat alanına sahip olan Prime Mall Gaziantep’in belirlenen tarihten 4,5 ay önce tamamlandığını vurguladı. Artuğ Çetin,

İnşaat şirketimiz SMS-Linos AVM’mizi kontratlarında öngördükleri sürenin 4,5 ay öncesinde tamamlamış olup, perakendecimize daha erken ciro yapma imkanı sunmuştur ki bu, 70-80 Milyon USD’lik ek bir ticaret hacmine karşılık gelmektedir. Buna benzer bir performansı SMS-Linos, Primemall Antakya AVM’mizin yapımında da sergilemiş ve o inşaatı da 4 ay erken inşa etmişlerdi” dedi ve kendilerine bu performanstan dolayı teşekkür etti.

150 MİLYON DOLARLIK PROJE

150 milyon dolarlık yatırımla hizmete açılan Prime Mall Gaziantep’te kiralama oranlarının kısa sürede yüzde 95’e ulaştığını belirten Dr. Artuğ Çetin, “Bu orana ulaşmamızın sebebi ise, perakendecimizin Gaziantep pazarına olan inancı ve güvenidir. Dolayısıyla AVM’mizin lokasyonuna, şirketimize ve de Gaziantep pazarına olan güven bir araya gelmiş ve %95 kiralama oranı yakalanmıştır” diye konuştu.

MERAKLA BEKLENEN MARKALAR GAZİANTEP’TE

GAP, Starbucks, Mothercare, Hayal Kahvesi, Ramiz, Jeanslab, Fred Perry gibi Gaziantep pazarında ilk kez yer alacak birçok marka da adres olarak Prime Mall Gaziantep’i tercih etti.

Dr. Artuğ Çetin, Prime Mall Gaziantep bünyesinde toplam 165 mağaza bulunduğunu belirterek, “Kiralamalarımızı yaparken ve branş karmamızı oluştururken, Gaziantep nezdinde yapmış olduğumuz anketler neticesinde, Antepliler’in tercih ettiği bir çok markayı da halkımızla buluşturabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

PRIME MALL GAZİANTEP’TE 2500 KİŞİYE İSTİHDAM

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ili olan Gaziantep’te hizmet vermeye başlayan Prime Mall Gaziantep, bölgenin ekonomik yaşamına da canlılık getirdi. Yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip olan ve çevre illerden yoğun göç alan kentte açılan Prime Mall Gaziantep, yaklaşık 2500 kişiye istihdam sağlıyor. İnşaatın son 2 ayında da gerek inşaat, gerek dekorasyonu tamamlamak için sahada her gün 1500 den fazla kişi çalıştı.

Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Gaziantep projemizde, bir kaç yıldır yoğun olarak üzerinde çalıştığımız, bir sürecin sonuna geldik. Proje geliştirme ve inşaat süreçlerimizi bugün tamamlamış bulunmaktayız. Ancak ‘işimiz bugün aslında daha yeni başlıyor’ demek pek yanlış olmaz. Bundan sonra artık AVM’mizin yönetimi ve Antep’e yakışan hizmeti sunması için çaba göstermeye çalışacağımız yeni bir dönem başlamıştır. Buradan, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sonuç olarak, kendilerinin vesilesiyle 2500 kişinin istihdam edileceği ve toplamda 150 milyon dolarlık bir proje hayata geçirilmiş bulunmaktadır.”

PRIME DEVELOPMENT’IN HEDEFİ YATIRIMLARINI 2 KATINA ÇIKARMAK

Türkiye’de 4 yılda 3. Alışveriş merkezini açan Prime Development, hedeflerini büyütüyor. 2 yılda 22 şehri analiz ederek, ilk yatırımını 2009 yılında İskenderun’da hayata geçiren Prime Development, 2011 yılında   Prime Mall Antakya’yı açtı. Türkiye’de toplam 500 milyon dolar değerinde varlık yaratan  Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin , Türkiye’deki yatırım hedefleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Bugünlerde içinde bulunduğumuz dünya ve Türkiye konjunktürüne bakıldığı zaman, bir çok yatırımcı grup yatırımlarını durdurma veya geri çekme kararı almışken, bizlerin hali hazırda yapmış olduğumuz yatırımlara devam edip, bugüne kadar yapmış olduğumuz gibi Türkiye’ye doğrudan yatırım hedefimizi ikiye katlama kararı almış olmamız bizi çok mutlu etmektedir. Prime Development olarak Almanya yatırımcıların kurmuş olduğu Japonya’dan İngiltere’ye kadar uzanan yaklaşık 15 ülkede 2,5 Milyar dolardan fazla gayrimenkul yatırımı bulunan bir grubun Türkiye kanadını oluşturuyoruz. Biz, Türkiye’nin gerek ekonomik ve gerekse siyasi olarak temellerinin çok sağlam olduğuna inandığımız için, yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bunun içindir ki, Türkiye yatırımlarımızı önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde iki kat daha arttırarak toplam 1 Milyar dolara çıkartma kararı almış bulunmaktayız.”

PRIME MALL GAZİANTEP’TE 10 MİLYON ZİYARETÇİ HEDEFİ

Açıldığı andan itibaren ziyaretçi akınına uğraması beklenen Prime Mall Gaziantep; marka çeşitliliğiyle  fark yaratıyor. Zengin bir food court, 10 salonlu dijital sinema salonları ve eğlence kompleksi, açık ve kapalı otoparkıyla müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşınacağı alışveriş merkezinde yıllık 10 milyon ziyaretçi hedefleniyor.

PRIME MALL GAZİANTEP’İN MİMARİ VE TASARIMINDA YEREL UNSURLAR FARKI

Prime Mall Gaziantep’in tasarımında; çağdaş mimarlık anlaşıyla, zengin yerel kültürel öğelerin ortak bir potada eritilmesine önem verildi. Gaziantep’in yeni gelişmekte olan bölgesinde yapılan yatırımla, kente yeni bir yaşam merkezi sunuldu. Günümüz teknolojilerinin tüm imkanlarının kullanıldığı Prime Mall Gaziantep’te dikkat çekici en önemli unsur, proje uygulamalarında yerel motiflerin öne çıkarılması ve Gaziantep’in meşhur baklavasının dış yüzeye yansıması oldu. Prime Development’ın Türkiye’de geliştirdiği tüm AVM’lerde olduğu gibi Prime Mall Gaziantep’te de çevre duyarlılığı ön planda tutuldu ve inşaat sürecinde geri dönüşümlü malzemeler kullanılmasına hassasiyet gösterildi. Alışveriş merkezinin inşaatı sırasında, yapının uzun ömürlü olması ve enerji tüketiminin her zaman optimum düzeyde tutulabilmesine de büyük önem verildi.

Etiketler: » » »
635 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

BENZER HABERLER

Gazetemiz
167.sayı

167.sayı

Gazetemiz
162.sayı

162.sayı

Gazetemiz
161.sayı

161.sayı

Gazetemiz
144.sayı

144.sayı

Gazetemiz
119.sayı

119.sayı

Gazetemiz
15.sayı

15.sayı