Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

SAADET PARTİSİ’NDEN “GEZİ” AÇIKLAMASI

“İhtiyacımız Olan Şey, Kamplaşmak, Kutuplaşmak Değil Birbirimizi Anlamaya Çalışmak”

Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı M. Hayri Kamalı yaptığı basın açıklaması ile Taksim Gezi Parkı olaylarını değerlendirdi.

Saadet partisi Gaziantep il başkanı M.Hayri Kamalı yaptığı açıklamada, Türkiye Bir inatlaşmanın kurbanı edilmemelidir diyerek birbirimizi anlamaya çalışmalıyız dedi.

Kamalı sözlerine şöyle devam etti; “ İnatlaşma, kamplaşma kimseye fayda sağlamaz. Çevremizin yangın yerine döndüğü, Suriye’deki ateşin kapımıza dayandığı bir ortamda ihtiyacımız olan şey, kamplaşmak, kutuplaşmak değil birbirimizi anlamaya çalışmak olmalıdır. Anarşiden adalet doğmaz. Haksızlıklarla mücadele, vurarak, kırarak ve silahla yapılmaz. İktidarın; “güç bende istediğimi yaparım” demesi ne kadar yanlışsa, Marjinal grupların ortalığı savaş alanına dönüştürmesi de o kadar yanlıştır. Ülkede Sükûneti ve huzuru sağlamak en başta iktidarın görevidir. Hükümet bu toplumsal tepkiyi dikkate almalıdır. Sayın Başbakan toplumu daha da gerecek açıklamalardan kaçınmalıdır”

İktidar Gibi Ana Muhalefet Partisi De Yangına Körükle Gitmemeli

Hükümetin son 10 yılda ortaya koyduğu, ekonomik ve sosyal politikalar toplumu germiş, özellikle de üretimi değil tüketimi esas alan Pazar ekonomisi milletimizi bankaların esiri haline getirmiştir. Hayat pahalılığı, gelir dağılımındaki adaletsizlik gibi konular, toplumu sosyal bir uçuruma sürüklemiş ve patlamalara hazır hale getirmiştir. Aynı şekilde dış politikada alınan yanlış icraatlar da Türkiye’yi küresel güçlerin ve karanlık odakların hedefi yapmıştır. Unutulmamalıdır ki ülkemizin üzerine çöken bu puslu hava en fazla düşmanlarımızı mutlu etmiş ve onların elini güçlendirmiştir. Bu toplumsal olayda samimi ve duyarlı vatandaşlarımızın haklı tepkileri vardır. Ancak bu haklı tepkiyi mecrasından saptırmak ve ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen bazı illegal ve marjinal grupların varlığı da bir gerçektir. Bu marjinal grupların provokasyonlarına karşı başta göstericiler olmak üzere herkes dikkatli olmalıdır. İktidar gibi Ana muhalefet Partisi de yangına körükle gitmemeli, bu olaylar üzerinden siyasi rant elde etme hesabından vazgeçmelidir. Türkiye’de kardeş kavgası çıkarmaya yönelik bu tür oyunlar daha önce de sahnelenmiş ve acı tecrübeler yaşanmıştır. Herkes bu acı tecrübelerden ders çıkarmalı ve sorunlarını yakarak, yıkarak, tekilleştirerek değil, konuşarak çözmeyi öğrenmelidir.

Farklılıklarımızı Ayrılık Nedeni Değil, Zenginlik Unsuru Olarak Görmeliyiz

Çıkaracağımız derslerden biri de, dost ve müttefik görünen ülkelere güvenilemeyeceği gerçeğidir. Nitekim gezi parkı olayları ile birlikte dost ve müttefik sandığımız ülkelerin aslında fırsat kolladığı anlaşılmıştır. Nitekim gezi parkı olaylarını batılı medya organlarının “Türk baharı” olarak değerlendirmesi bile yeterince endişe vericidir. Sözde Arap Baharı’nın geldiği ülkelerden henüz yazı görebilen tek bir ülke olmadığı hatırlandığında bunun anlamı daha iyi anlaşılacaktır. Bu noktada herkesi sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Biz aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatlarıyız. Renklerimiz, kokularımız, hassasiyetlerimiz, düşüncelerimiz farklı olabilir. Farklılıklarımızı ayrılık nedeni değil, zenginlik unsuru olarak görmeliyiz. Bizler Hoşgörü, merhamet ve adaletiyle ün yapmış bir medeniyete sahibiz. Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Yunus Emre’nin Mevlana’nın varisleriyiz. Bu asil geçmişe yakışır bir sağduyuyla hareket etmeliyiz. Milli Görüşçüler bundan önce olduğu gibi bundan sonra da şiddeti esas alan hiç bir muhalefetin içinde olmayacaktır. Bizim yolumuz Hakkı Tebliğ yoludur. Bunu da her imkânla yapmaya gayret ediyoruz. Cenab-ı Allah milletimizi korusun. Bu mübarek üç ayların hatırına birlik ve dirliğimizi arttırsın” dedi.

Etiketler: » » »
537 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?