Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Sağlık Bakanlığınca GAZİANTEP’e Gönderilen 38 Ambulans Törenle Hizmete Alındı

Sağlık Bakanlığınca GAZİANTEP’e Gönderilen 38 Ambulans Törenle Hizmete Alındı

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Gaziantep’e gönderilen 38 tam donanımlı yerli üretim yeni ambulans, düzenlenen törenle hizmete alındı.

3’ü Yenidoğan, 35’i de genel olmak üzere toplam 38 adet yeni ambulansın İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildiği törene, Vali Davut Gül, Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Sait Kirazoğlu, Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay, İl Sağlık Müdürü Umut Mutlu Tiryaki, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ve diğer ilgililer katıldı.

Ambulans teslim töreninde açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, ambulansların yarısına yakının yenilendiğini aktararak, “Yılın son gününde güzel bir organizasyon için birlikteyiz. Bugün 38 sıfır ambulansı hizmete alıyoruz. Gaziantep’te her gün bir öncesinin üzerine koyarak devam ediyoruz. Toplamda 72 ambulansımız var ve bunun yarısından fazlası yenilenmiş oluyor, dolayısıyla sıfır olmamakla birlikte ambulans sorunumuz ortadan kalkmış oluyor. Gaziantep’in çözülemeyecek hiçbir sorunu yok” dedi.

Gaziantep’teki sağlık yatırımları noktasında da değerlendirmelerde bulunan Vali Gül, “Gaziantep’te kamuya ait hastanelerimizde 2 bin 500 civarında yatak kapasitemiz var. Geçmiş yıllarda yapılanları bir kenara koyuyorum. Şu an yapımı devam eden Şehir Hastanesi’nde 7 hastanemiz var. Nizip’te 400 yataklı hastane ihale edildi. Merkezde 25 Aralık ve Cengiz Gökçek Devlet Hastanelerimize 300+300 ilave hastane yapılıyor. 500 yataklı ek bir hastanemiz daha yapılıyor. Bunun üzerine Yavuzeli’ni de koyduğumuzda yaklaşık 3 bin 350 yatak kapasiteli birçok hastanemiz olacak. Cumhuriyet tarihi boyunca toplam yapılan hastanelerin yatak kapasitesinden daha fazlası şu an inşaatı devam eden ve ihaleye çıkacak olanlar. Bu Türkiye’nin gücünü gösteriyor. Korona virüs nedeniyle yurtdışında, Amerika’da, Avrupa’da 3 bin, 5 bin dolara hizmetler verilirken, bizde tamamı bedava oldu. Özel hastanelerdeki hizmetler dâhil her kuruşunu devlet ödedi. Bu imkânı bize sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sağlık Bakanımıza, vekillerimize ve diğer yetkililere teşekkür ediyorum. Yeni ambulanslar hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Sait Kirazoğlu, Muhittin Taşdoğan ve Sermet Atay, Gaziantep’e kazandırılan ambulansların hayırlı olması temennisinde bulunarak, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

İl Sağlık Müdürü Umut Mutlu Tiryaki ise kentte bulunan ambulansların hizmetiyle ilgili bilgi verdi.

Sağlık personelinin son dönemde yoğun mesai harcadığını ifade eden Tiryaki, “Gaziantep’te 112 ekiplerimiz 19 milyon kilometre yol yaparak 230 bin vakaya müdahale etti ve geçen yıla oranla çok fazla artış oldu. O yüzden yeni ambulanslarla bu konuda biraz daha rahatlayacağız.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından 112 Acil Sağlık ekiplerine, ambulansların anahtarını verildi.

Etiketler: » » » »
127 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?