Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
18 Mayıs 2012

SANKO KOLEJİ ÖĞRENCİSİ ZEKA OYUNLARI’NDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ

9’uncu.Antalya Koleji Ulusal Zeka Oyunları’nda, aralarında Özel Sanko Koleji öğrencisi Abdullah Kahraman’ın da bulunduğu grup Türkiye Birincisi oldu.

Türkiye Zeka Vakfı ve Antalya Koleji’nin düzenlediği yarışmaya Türkiye genelinden 35 okuldan 200 öğrenci katıldı. Farklı okullardan gelen öğrencilerden dörtlü gruplar oluşturularak yapılan yarışmada soruları hızlı yanıtlayıp oyun talimatlarını eksiksiz yerine getiren grup birinci oldu.

Birinci olan ve aralarında Özel Sanko Koleji öğrencisi Abdullah Kahraman’ın da bulunduğu grup üyelerine madalya ve plaketlerini, Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı verdi. Özel Sanko Koleji Müdürü Savaş Bektaşoğlu, hızlı ve doğru düşünebilmenin sınandığı bu yarışmada aldığı puanlarla birinciler arasına giren Abdullah Kahraman ve emeği geçen öğretmenleri kutladığını söyledi.

Bektaşoğlu, düşünmenin ve sorgulamanın hakim olduğu eğitim anlayışıyla yetiştirdikleri öğrencilerin bilgiyi aktif kullanıma dönüştürebildiklerini görmekten mutlu olduklarını kaydetti.

Etiketler: » »
550 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?