Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

SATRANÇ’I SEVDİREN ADRES ŞEHİTKÂMİL

Şehitkâmil Belediyesi’nin 2013 Yaz Spor Okulları bünyesinde açtığı satranç kursu satranç branşına gönül veren herkesin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Şehitkamil Belediyesi Satranç Merkezinde devam eden kurslarda 8 farklı sınıfta 200’ün üzerinde kursiyer satranç branşının zeka dolu hamleleriyle tanışıyor.

Şehitkamil Belediyesi Satranç Merkezinde satranç branşının inceliklerini öğrenen minik ve küçük yaştaki 200’e aşkın sporcu, bir yandan zihinsel eğitime büyük katkı sağlayan eğitim programlarını takip ederken, bir yandan da eğlenceli sosyal etkinliklere katılarak yılın stresini atıyorlar. Şehitkamil Belediyesi Satranç Merkezi Antrenörü Veysel Çankaya yaz spor okullarıyla ilgili yaptığı açıklamada; “ Satranç,  sportif bir etkinlik olmanın yanı sıra kişilerin yoğunlaşma problemlerini gideren, hafızayı geliştiren ve güçlendiren, hayal gücü ve inovatif düşünceyi artıran bir etkinliktir.  Yine satranç branşıyla ilgilenen kişilerin kendi davranışlarının sonucunu önceden tahmin edebilme yeteneğinin de geliştiğini görmekteyiz. Tüm bu nedenlerden dolayı, ben özellikle çocuk ve genç yaştaki sporcuların satranç branşıyla ilgilenmelerini öneriyor ve bu branşa gönül veren herkesi satranç merkezimize davet ediyorum” dedi.

SATRANÇ SOSYAL HAYATA KATKI SAĞLIYOR

Şehitkâmil Belediyesi Satranç Merkezinin birçok ortak amaca hizmet ettiğini belirten sporcu velileri; “Çocuklarımız kursta eğitim görürken bizler de Satranç Parkta keyifli vakit geçiriyoruz. Böyle bir tesisin Gaziantep’e kazandırılmış olmasından dolayı Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ediyoruz” dediler.

Etiketler:
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?