Şefler, Lezzetin Başkenti Gaziantep'te buluşacak | Narkoz Haber
-0° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Şefler, Lezzetin Başkenti Gaziantep’te buluşacak

Hareketli Manşet - 28 Kasım 2019 13:27 A A

DÜNYACA ÜNLÜ ŞEFLER “İLHAM” İÇİN GAZİANTEP’E GELİYOR

Lezzetin başkenti ünvanına sahip Gazi şehir, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl beşincisi düzenlenen Gastromasa için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü 20 şefi ağırlayacak. Şefler, hem kenti keşfedecek, hem de Gaziantep mutfağından ilham alacak.

Eşsiz lezzetleri ve “Gastronomi Şehri” olarak dikkatleri üstüne çeken Gaziantep, 30 Kasım’da İstanbul Haliç Merkezi’nde düzenlenecek Gastromasa için gelen 20 yıldız şefi ağırlayacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından konuk şehir statüsüyle Gastromasa’ya katılan Gaziantep, her yıl olduğu gibi bu sene de mutfağını, sanatını, kültürünü ve tarihini yurtdışında tanıtım fırsatı bulacak. Birçoğu gastronomi dünyasında kendini kanıtlamış, Michelin yıldızına sahip olan konuk şefler, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı “Sosyal, Ekonomik ve Kültürel Destek Programı” desteğiyle, Türkiye’de UNESCO gastronomi ağına kabul edilmiş ilk kent olan Gaziantep’in yemek kültürünü yerinde deneyimleme şansı yakalayacak. 28 Kasım tarihinde gerçekleşecek ziyaretlerde şefler, sektöre damga vurmuş duayen ustalarla söyleşiler, dünyaca ünlü restoran ve işletmelere ziyaretler ve atölye çalışmaları yapma fırsatı bulacak.

KİMLER GELECEK

İlham için ziyarete gelecek ekip arasında, Dünyanın en ünlü çikolata şeflerinden Pierre Marcolini, “Duyuların ustası” olarak bilinen iki Michelin yıldızlı şef Søren Selin, 2015 yılında dünyanın en iyi pasta şefi unvanına sahip Albert Adria, “Asya dışındaki en önemli Asya Mutfağı’nın şefi Albert Raurich, Avrupa’nın en genç 3 Michelin yıldızı sahipli şefi Andreas Caminada, Andoni Luis Aduriz, Gert de Mangeleer, Elena Arzak, Gaston Acurio, German Martitegui, Cristina Bowerman, Alexandre Couillon, Virgilio Martínez, Pia Leon, Alexandre Couillon, Singapurlu pasta şefi Janice Wong, Moskovalı ikizler Ivan – Sergey Berezutskiy, Bask ürünleri ile Arjantin mutfağı sunan şef Paulo Airado, sanatsal İspanyol mutfağının en prestijli şefleri arasında sayılan Paco Roncero gibi isimler şehri ziyaret edecek.

Bu sene “ilham” temasını işleyecek olan ve gastronomi sektörün ileri gelenleri ve tutkunlarını buluşturacak Gastromasa, dünya mutfaklarını temsil eden ünlü şefler kendilerine fikir veren unsurları, hazırladıkları özel sunumlarla ziyaretçilerle paylaşacak.

Bu haber 104 kez okundu.
Hareketli Manşet - 13:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 02
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 03
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.
 • 04
  Elazığ’da meydana gelen deprem’de can kaybı
  Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  depremde şuana kadar Elazığ’da 6, Malatya’da 5 olmak üzere 11 vatandaşımız hayatını kaybettiğini 272 vatandaşında yaralandığı açıklandı. AFAD Telefon görüşmelerinde web tabanlı uygulamaların kullanılmasını istedi. Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  deprem  Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Bitlis, Şanlıurfa, Tunceli, Adana, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman’da da hissedildi.
 • 05
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi’nde meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. Deprem nedeniyle korku panikle vatandaşlar sokağa çıktı. Bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan her hangi bir can haberindiğini açıkladı. DEPREM ELAZIĞ SİVRİCE Buyukluk: 6.8(Mw) Yer: Turkiye Elazig Sivrice […]

YOL DURUMU