SEVGİLİLER BAYAZHAN’DA BULUŞUYOR - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
11° Parçalı bulutlu
 • EURO 7.40
 • DOLAR 6.77

SEVGİLİLER BAYAZHAN’DA BULUŞUYOR

Sabit Manşet - 03 Şubat 2012 20:01 A A

Gaziantep’in tarih kokan hanlarından Bayazhan içinde bulunan Bayazhan Restaurant, sevgililer gününde özel Aşk Tabağı menüsü ve sürprizleri ile  unutulmaz ve romantik bir akşam yemeği keyfi yaşatmaya hazırlanıyor.
Gaziantep’in kalbinde yer alan Bayazhan Restoran’da sevgilisiyle baş başa romantik bir akşam yemeği geçirmek isteyen çiftler için bulunmaz fırsat! Kişi başı 95.00 TL.14 Şubat Sevgililer Günü Menüsü ve sınırsız içecek limiti ile size özel süprizler Bayazhan’da!
12 Nisan 1980’de Lübnan/Beyrut’ta dünyaya gelen müziğin kraliçesi Jehan Barbur’un söyleyeceği aşk şarkıları ile aşklarını tazelemek isteyen çiftlere unutulmaz bir gece yaşatacak olan Bayazhan Restoran böylesine güzel bir geceyi kaçırmak istemeyen aşıklara erken rezarvasyon için ellerini çabuk tutmaları çağrısında bulundu.
Gaziantep’in en önemli lezzet ve eğlence duraklarından biri olan Bayazhan Restorant tüm sevgililere  özel Aşk Menüsü ile romantik bir ortamda unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. Gaziantep’in 100 yıllık tarihi ticaret merkezi olan Bayazhan binasında bulunan Bayazhan Restaurant güzelliğine hayran bırakan eşsiz ortamı ile  Sevgililer Günü’nde, keyifli saatler geçirebileceğiniz bir atmosfer sunuyor.

Güler yüzlü ve deneyimli personeli ile sofranızı lezzetlendiren Baş Aşçı Doğa Çitçi’nin hünerli ellerinden aşk menüsü ile Bayazhan Restoran sizleri aşk gecesine bekliyor.
BAYAZHAN TARİHİ
Bayazhan, bir tütün tüccarı olan, o dönemde Gaziantep’in Hasankeyf tütününü kendine ait olan deve kervanı ile Mısır’a ihraç eden Bayaz Ahmed Ağa, Bayazhan’ı ortağı ile birlikte, Halepli mimar ve taş ustalarına yaptırmıştır. Yapımı 1904’te başlayıp 1909 yılında bitmiştir. İnşaat işleri ile bizzat Bayaz Ahmet Ağa ilgilenmiştir. İhracat ile ilgili olarak Mısır’a geliş gidişlerinde konakladığı Halep’teki, o yıllarda çok meşhur olan bir Han esin kaynağı olmuştur Bayaz Han’a.
Birinci Dünya Savaşı sonrası İngilizler, Antep’i işgal ettiklerinde Bayazhan’ı, karargâh olarak kullanmışlardır. Hanın bir bölümü ise Antep savunması yıllarında hapishane olarak kullanılmıştır.
Gaziantep’te ilk sinema filmi Bayazhan’ın büyük salonunda gösterilmiştir. Bayaz Ahmed Ağa’nın 1919 yılında vefatından sonra Han’ın yarısı ailesine, diğer yarısı ise ortaktan Tekel Baş Müdürlüğü’ne intikal etmiştir. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’in girişimleriyle 5.5.2005 tarihinde Belediye bünyesine geçirilmiş yenileme çalışmalarına başlanmıştır. 2009 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilemesi tamamlanan ve üst katı Gaziantep Kent Müzesi haline dönüştürülen BAYAZHAN’ın altı katı ise yaklaşık 6 ay süren bir çalışma sonucunda benzersiz bir tesise dönüştürülmüştür.

Bu haber 508 kez okundu.
Sabit Manşet - 20:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sağlık Çalışanlarına gıda desteği
  Dünyayı saran Koronavirüs’ün Türkiye’ye gelmesi ile beraber, büyük özveri gösteren sağlık çalışanlarına destek amaçlı pek çok çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Özler Döner tarafından Ankara’daki sağlık çalışanlarına döner dağıtıldı. Özel olarak hijyen kurallarına uygun hazırlanan dönerler el değmeden paketlenerek, ultraviyole ışınları ile korunarak yine aynı titizlikle sağlık çalışanlarına teslim ediliyor. Yoğun mesai harcayan sağlık çalışanları bu mücadelede […]
 • 02
  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Bankalara çağrı
  Tüm bankaları sıkıntıya düşen firmalara destek olmaya çağıran Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Şirketlerimiz bankalar tarafından ‘limit bitti’ denip başvurusu dahi alınmadan geri çevriliyor. Buradan tüm bankalara seslenmek istiyorum. Bu dönem karlılık düşünecek, şirket seçecek dönem değil” dedi. Hisarcıklıoğlu konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:“Tüm dünya Koronavirüs salgını dolayısıyla oldukça zor […]
 • 03
  Büyükşehir Bandosu, Karantinadaki misafirlere moral oldu
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yurt dışında gelen ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Ümmü Gülsüm Yurt Müdürlüğü’nde karantinada tutulan 684 Türk vatandaşına, “Moral ve Motivasyon Etkinliği” düzenledi. Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan ve kısa süre içinde küresel bir salgın haline dönüşüp Dünya gündemine oturan Corona Virüs (COVID-19) nedeniyle insanların yaşam şartlarında meydana gelen dönüşümler […]
 • 04
  Fiyat Artışlarının önüne geçmek için denetimler devam ediyor
  Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında fiyat artışlarının önüne geçmek için denetimler devam ediyor. Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada Gaziantep İl Ticaret Müdürlüğü tarafından market, eczane ve medikal firmalara yönelik yapılan denetimlerde haksız fiyat artışlarına dair şikayetlerin değerlendirildiği belirtildi. Yapılan açıklamada: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında haksız fiyat artışlarının önlenmesi amacıyla Gaziantep Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 9 Mart 2020 tarihinden […]
 • 05
  Şimdi sevgi dilini harekete geçirme zamanı
  İçinde bulunduğumuz kaos ortamını fırsata çevirebilirsiniz Koronavirüsün neden olduğu Covid -19 salgını kapsamında evlere kapandığımızı belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu durumun evde kurulmuş düzenleri de değiştirdiğini ifade ediyor. Evlere kapandığımız bu zamanların aile ilişkilerini pozitif yönde geliştirmek için fırsat olduğunu vurgulayan Tarhan, içinde bulunduğumuz zamanın tam da sevgi dilini harekete geçirme zamanı olduğunu […]

YOL DURUMU