Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

“Süt fiyatları kontrol altında, yem fiyatları da kontrol altına alınmalı”

“Süt fiyatları kontrol altında, yem fiyatları da kontrol altına alınmalı”

“Süt fiyatları kontrol altında, yem fiyatları da kontrol altına alınmalı”

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü ve Gaziantep Süt Üreticileri Birliği tarafından ortaklaşa koordine edilen çiğ süt kalitesinin artırılması ve aflatoksin oluşumunun engellenmesi bölge toplantısı Gaziantep’te düzenlendi. “Süt fiyatları kontrol altında, yem fiyatları da kontrol altına alınmalı”

Çiğ Süt Kalitesinin Arttırılması ve Aflatoksin Oluşumunun Engellenmesi Bölge toplantısında üreticilerin ve işletmelerin yaşadıkları problemler tek tek dinlenerek çözüm yolları anlatıldı ve Süt Üretimi ve İşleme Sektörünün talepleri ve önerileri konuşuldu. Gaziantep Haber

Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok’un da katıldığı toplantıda çiğ süt ve kalitenin arttırılması aflatoksin oluşumunun önlenmesi için yapılması gerekenler Prof.Dr. Pınar Demir, Prof.Dr. Mustafa Kızılşimşek, Dç.Dr.Şebnem Budak, Dç.Dr. Ziya Dumlupınar tarafından detaylı olarak anlatıldı. Programın açılış konuşmasını Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan yaptı.

Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan sektörde yer alan üreticiler tarafından çeşitli taleplerin olduğunu bunların en başında ise süt fiyatlarında yıl içerisinde yeniden güncellemeler yapılması konusu olduğunu dile getirdi. Karayılan; ayrıca parite düştüğünde aradaki farkın devlet tarafından sübvanse, yem fiyatlarının kontrol altına alınması, süt fiyatların kontrol altında tutuluyorsa yem fiyatlarının da kontrol altında tutulmasına ilişkin üreticilerimizden talepler var. Özellikle yem fiyatlarının kontrol altına alınması hususunda ki taleplerin haklı ve doğru olduğuna inanıyorum ve bununla ilgili çalışma yapılacağını söylemek istiyorum.

Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, konuşmasının sonunda toplantıya katılan Tarım Orman Bakanlığı yetkililerinden üreticilerin sorun ve istekleri konusunda desteklerini beklediklerini dile getirdi.

Gaziantep Sağlık

Etiketler: » » » »
143 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?