logo

02 Mayıs 2016

Tansü, Makedonya Cumhuriyeti Fon Üniversitesine Rektör yardımcısı oldu

Tansü, Makedonya Cumhuriyeti Fon Üniversitesine Rektör yardımcısı oldu

mekodanya-yunus-emre-tansuGaziantep Üniversitesi (GAÜN) Öğretim Üyesi ve GAÜN Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, Makedonya Cumhuriyeti Fon Üniversitesi Senatosu tarafından Rektör Yardımcısı görevine getirildi.

Makedonya Cumhuriyeti’nin en eski özel üniversitesi olan Fon Üniversitesinin 4 kampüsü, 13 Fakültesi ve yaklaşık 7 bin öğrencisiyle ülkenin en saygın bilim kurumları arasında yer aldığını belirten Makedonya Fon Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sefer Canoski, Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmakta olduğunu ifade etti. Canoski, Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü’nün Rektör Yardımcısı seçilmesiyle Fon Üniversitesi’nin uluslararası bir üniversite olma sürecinde önemli bir aşama kaydedildiğini söyledi. Canoski, Fon Üniversitesinin dünyanın doğusu ile batısı arasında bir bilimsel bir köprü haline geldiğini açıkladı. Canoski, “GAÜN Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, daha önce Ege Üniversitesinde görev yapmış olup, Yeditepe Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Sanko Üniversitesi gibi vakıf üniversitelerinde part-time derslere girmiştir.

Akademik kariyerinde Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkan Yardımcılığı, Bölüm Başkanlığı, Merkez Müdürlüğü, Fakülte Kurulu Seçilmiş Üyeliği gibi birçok akademik yöneticilik tecrübesi olan Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, çok sayıda çok sivil toplum kuruluşunda şube başkanlığı, genel kurul delegesi, yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapmıştır” diye konuştu. Yaklaşık bir yıldır Makedonya Fon Üniversitesinde de görev yapan Yrd. Doç. Dr. Tansü, “Makedon meslektaşlarım tarafından Senatoda Rektör Yardımcısı görevine seçilmek şahsım, mensubu bulunduğum Gaziantep Üniversitesi ve ülkem adına büyük bir onurdur. Yararlı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum ve Makedonya Fon Üniversitesi Yönetimi ve Senatosuna teşekkür ediyorum” dedi

 

 

Etiketler: » » » » » » » »
29 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?