Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

TEKSTİLCİLERE 11,5 MÜJDESİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi Nikâh salonunda yaklaşık 250 esnafla buluşarak sorunlarını dinledi.

Şahinbey Belediyesi’nde toplanan tekstilci esnaf Ünaldı Sanayisinin imar izninin 8.5 metreden 11.5 metreye çıkarılması yönünde talepte bulundu. Manifaturacılar ve tuhafiyeciler Odası Başkan Vekili Ali Kömürcü, bu toplantının kanayan bir yarayı iyileştirme yolunda atılan büyük bir adım olarak nitelendirdi. Kömürcü “ Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun atmış olduğu bu adım esnafımıza nefes aldıracaktır. Toplantıda yaklaşık 250 esnafımız vardı. Ünaldı Sanayisinin imar izninin 8,5’ten 11,5 metreye çıkarılması müjdesini veren başkanımız birçok esnafımızı sevindirdi.

OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM

Şuanda esnafımız bulunduğu işyerini 8.5 metreden 11.5 metreye çıkararak 1 kat daha kullanarak imalatını daha rahat yapacak ortamı inşa edecek. Yine esnafımızın mağazalarının bulunduğu Hacı Veli Camii caddesinde nakliye sorunları vardı. Bu konuda da bize eski maliye binasının karşısında bir alan yaratarak otopark sorununu çözmüş ve derneğimize vereceğini beyan etmiştir. Ben kendilerine tüm esnaf arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum. Yine Protokol yolunun ve Atatürk Caddesinin arasını ticaret alanına çevirerek Gaziantep’in hızla gelişen tekstil sektörünün son 20 yılını rahatlatacak kararlar alınmıştır.

Trikotajcılar eski yerlerinden Ünaldı’ya doğru kaydılar. Buda sektörde çalışan ve üreten esnaf için geçen zaman içerisinde birçok sorun yarattı. Tüm bu sorunları gören başkanımız bu bölgede yüksek imar iznini çıkararak bizleri rahatlattı” dedi.

Şahinbey nikah salonunda düzenlelenen toplantıya katılan esnafın sorunlarına çözüm üretmeye çalışan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çıkacak her sorunda esnaflarla birlikte hareket edeceğini ve Gaziantep’in Tekstilde daha ileriye gitmesi için esnafın her zaman yanında olacağının sözünü verdi.

Sorunlarına bir nebzede olsa çözüm bulan esnaf verilen bu kararları çok olumlu bulduklarını belirterek rahat bir nefes aldıklarını dile getirdiler.

Etiketler: » » » » » » » »
517 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?