Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

TENİS KORTU ZİRVE’DE KALDI

2000 yılında Gaziantep Üniversitesi karşısında 10 dönüm alan üzerine kurulan ve Gaziantep Tenis İhtisas Kulübü tarafından kullanılan arazi, Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan ihaleyle 3 yıllığına aylık 10 bin TL’ye Zirve Üniversitesine kiralandı.

Gaziantep Üniversitesi karşısında bulunan 10 dönüm alan üzerinde kurulu, 4 açık, 1 kapalı tenis kortu, Cemil Alevli Fitnes Center’i ve Sosyal Tesisleriyle bölgenin en büyük tenis kulübü olan Gaziantep Tenis İhtisas Kulübü, mevcut tesisin Şahinbey Belediyesi tarafından ihaleyle Zirve Üniversitesine kiralanmasıyla açıkta kaldı. Fiyatın yüksek olması nedeniyle Gaziantep Tenis ve İhtisas Kulübü tarafından kiralanamayan tesisler Zirve Üniversitesi tarafından 3 yıllığına aylık 10 bin TL bedel karşılığında kiralandı.

Haydi Çocuklar Tenise, Haydi Bayanlar Tenise kampanyaları ile çok sayıda çocuk ve bayan tenisçinin spor eğitimi aldığı tesisin Gaziantep Tenis ve İhtisas Kulübünün karşılayamayacağı bir rakam üzerinden ihaleye çıkarılarak Gaziantep Tenis ve İhtisas Kulübünün  saf dışı bırakılması çok sayıda tenisçi sporcuyu mağdur ederken, Zirve Üniversitesi yetkililerince buranın Spor Kompleksi haline dönüştürüleceği haberi tenisçi sporcuları rahatlattı.

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşundan yeni baştan yapılanması ve bugünkü modern hüviyetine kazanmasında büyük rol oynayan efsanevi isimlerden sanayici Cemil Alevli anısına düzenlenen Cemil Alevli Cup Tenis Turnuvalarına da ev sahipliği yapan tesis bundan sonraki üç yıllık süreçte Zirve Üniversitesi sahipliğinde spor kompleksi olarak hizmet verecek.

Etiketler: » » » » » »
1009 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?