logo

Teröre destek veren memur hakkında genelge resmi gazetede yayımlandı

Teröre destek veren memur hakkında genelge resmi gazetede yayımlandı

17 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2016/4 sayılı Başbakanlık Genelgesine göre, terör eylemlerine yardım ve yataklık yapan devlet memuru hakkında soruşturma başlatılacak.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü milli güvenliğini ve kamu düzenini tehdit eden, devlet otoritesini zaafa uğratmayı amaçlayan, iç ve dış güvenliği bozmaya çalışan, vatandaşların temel hak ve hürriyetlerini yok etmeye yönelik eylem ve saldırılarda bulunan terör örgütleri veya legal görünüm altında illegal faaliyet yürüten kamu çalışanları hakkında gerekli işlemler başlatılacak.

Başbakan Ahmet Davutoğlu imzalı genelgede;
-Terör örgütleri veya legal görünüm altında illegal faaliyet yürüten yapılarla ilişki kuran veya eylem birliği içerisinde olan,

-Bu örgüt ve yapıların emir ve talimatlarıyla hareket eden

-Bu örgüt ve yapılara yardım eden

-Kamu imkan ve kaynaklarını bu örgüt veya yapıları desteklemeye yönelik kullanan veya kullandıran

-Bu örgüt ve yapılarla mücadeleyi engelleyen

-Bu örgüt veya propagandasını yapan,

kamu çalışanları hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde idari nitelikli işlemler yetkili amirler tarafından ivedilikle yapılacaktır Suç teşkil eden fiiller yönünden ise durum ivedilikle adli mercilere bildirilecektir. Yukarıda belirtilen hususların personel çalışmasına dayalı hizmet alımı ihalesiyle istihdam edilen personel hakkında da ilgili mevzuat çerçevesinde titizlikle uygulanacaktır.

Bilgilerini ve gereğini önemle rica ederim” ifadeleri kullanıldı.

1456325871130

Etiketler: » » » » » »
34 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?