Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

TOPLUM LİDERLERİ GELİYOR

Gaziantep Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Yönetim ve Kariyer Topluluğuna üye öğrenciler ile Gaziantep Rotary Kulübü işbirliğiyle, Atatürk Kültür Merkezinde, “Toplum Liderleri Geliyor” adlı projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

“Toplum Liderleri Geliyor” Komite Başkanı Baran Ölçer, gelecek nesiller olan gençlere çağdaş bir ufuk kazandırmak, toplum lideri olarak sorumluluğu yürütebilmek açısından onlara katkı sağlamayı amaç edindiklerini ifade etti.

DÜNYA GELECEĞİ GENÇLERİN ELİNDE

Ölçer, “Toplum Liderleri Geliyor adlı proje öğrencilerimiz arasından seçilecek gönüllülük esasına göre 100 öğrenciyi kapsayacak. 24 Şubat – 19 Mayıs 2012 tarihleri arasında ufuk geliştirme, vizyon kazandırma, liderlik eğitimi verilmesi planlanmakta” şeklinde konuştu. Dünya geleceğinin gençlerin elinde olduğunu söyleyen “Toplum Liderleri Geliyor” Ana Komite Başkanı Sait Köse, yeryüzünde barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak, bütün mesleklerde yüksek ahlak standartlarını teşvik etmek amacıyla bir araya geldiklerini belirtti.

Köse, “Sizlere proje süresince farklı konuşmacılarla farkındalık katmak için bu projeyi hazırladık. Bu proje eğitim değil, farkındalık çalışmasıdır. Eğitimin ilköğrenimden başladığımız ta ki mesleki öğrenimimizle birlikte olan bir süreç olduğunu biliyoruz. Birtakım eksiklikleri olduğunu düşündüğümüz ya da yeni donanımlar edinmemiz gerektiğine inandığımız konu başlıklarıyla sizlere ufuk geliştirmeyle ilgili toplum liderleri geliyor projemizi uygulama olanağı bulacağız” diye konuştu.

Etiketler:
435 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

BENZER HABERLER

Gazetemiz
167.sayı

167.sayı

Gazetemiz
162.sayı

162.sayı

Gazetemiz
161.sayı

161.sayı

Gazetemiz
144.sayı

144.sayı

Gazetemiz
119.sayı

119.sayı

Gazetemiz
15.sayı

15.sayı