Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ÜNİVERSİTE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI TRAFİĞİ RAHATLATTI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep Üniversitesi önünde Mayıs 2012 tarihinde yapımına başlanan Gaziantep Üniversitesi Köprülü Kavşağı trafiğe açıldı.

Gaziantep Üniversitesi Köprülü Kavşak inşaatını 90 gün gibi kısa bir sürede tamamlayan Büyükşehir Belediyesi 16 Eylül tarihinden itibaren kavşağı trafik akışına açtı.

Üniversite Köprülü Kavşağı’nın Şehir Merkezi-Karataş, Burç-Kilis arasındaki trafik akışında büyük rahatlama sağladığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “Burç-Kilis istikameti ve Karataş-şehir merkezi arasında direkt geçişi kolaylaştırmak ve bu bölgede oluşan trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmak için başladığımız projeyi 90 günde tamamladık.

Büyükşehir Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen 11. Köprülü Kavşak çalışması olan Gaziantep Üniversitesi Köprülü Kavşak inşaatı, kapsamı ve boyut olarak kentimizde yapılan en büyük kavşak oldu” dedi.

10 MİLYON TL’YE MAL OLDU

Proje kapsamında 780 adet fore kazık, 4,5 kilo metreye yakın atık su ve yağmursuyu, 1 kilometreye yakın da içme suyu deplasesi ile 50 bin metreküp kazı, 30 bin metreküp dolgu çalışması yaptıklarını belirten Başkan Güzelbey, yaklaşık 10 milyon TL’ye mal olan kavşak çalışması için ön görülen sürenin daha önceki kavşak çalışmaları ile aynı olduğunu hatırlattı.

Güzelbey, “Bundan önce gerçekleştirdiğimiz köprülü kavşak projelerinde olduğu gibi 90 gün gibi kısa bir sürede bu çalışmayı da tamamladık. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çalışmalarımızı büyük bir hızla ve titizlikle sürdürdük ve bir an önce çalışmaları tamamlayarak trafiği rahatlattık” diye konuştu.

Dr. Asım Güzelbey, “Bu kavşak sayesinde Üniversite Bulvarı’ndan gelen trafik, 4 şerit olarak yer altına batıp, 2 şerit Burç-Kilis istikametinde direk geçiş ve 2 şerit de 216 nolu caddeye beklemeden geçişi sağlandı. Bu bölgedeki bekleme ve geçişlerden kaynaklanan trafik sorununu kavşak sayesinde ortadan kalktı” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » »
342 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?