Vali Gül, "Engellilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi önceliklerimiz arasında" | Narkoz Haber
-0° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Vali Gül, “Engellilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi önceliklerimiz arasında”

Üst Manşet - 28 Ekim 2019 19:33 A A

Gaziantep Valisi Davut Gül, Dünya İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası tanıtım toplantısında engellilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesinin öncelikleri arasında yer aldığını kaydetti.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’yla Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nun iş birliğinde Türkiye’de ilk defa düzenlenecek, 14’üncü Dünya İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası’nın tanıtımı yapıldı.

Toplantıda konuşan Vali Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde şehir olarak çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yapılacağını dile getirerek günümüzde kentlerin belirli öncelikleri olduğunu belirtti.

Engellilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesinin öncelikler arasında yer aldığını aktaran Gül, “Daha çok yeşil alan, daha çok spor alanlarına erişim, engellilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi, kamu hizmetlerinde ve sosyal hayatta olabildiğince yer almasını önemsiyoruz. Bunu da en iyi uygulayan şehirlerin başında Gaziantep geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın öncülüğünde ilçe belediyelerimizin katkıları ile Gaziantep büyükşehir belediyesi bu saydığımız üç konuda da çok önemli çalışmalar yapıyor” dedi.

Yeşil Gaziantep ile birlikte 2023 yılına kadar 27 milyon ağaç dikilmesi hedefleniyor.

Yeşil Gaziantep ile birlikte 2023 yılına kadar 27 milyon ağaç dikilmesi, orman alanı oluşturulmasının hedeflendiğinin altını çizen Gül, “İlk etapta 6 milyon ağaçlık protokolü yapıldı. Kalanı da diğer kurumların desteği ile 2023’e kadar yapılacak. Bisiklet yolları çeşitliliği, Spor Şehri Gaziantep projesi ile spor alanlarının artması ve engellilere şehir ölçeğinde sağlanan kolaylıklar hepsi bir araya geldiğinde organizasyonun burada yapılmasına zemin hazırladı. Yapılanlar cesaretlendirdi ve bu yapılanların daha fazlasını bu şehirde yapılabileceğini göstermiş oldu. Bu kapsamda başta Gençlik ve Spor Bakanımız olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımıza Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonuna, Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitemize ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, 14’üncü Dünya İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası’yla birlikte Cumhuriyet Bayramı’nda çifte bayram kutlayacaklarını belirterek, “Valimizin başkanlığında ‘spor kenti Gaziantep, sporuyla yükselen Gaziantep, engelsiz Gaziantep’ dedik. Engelli engelsiz herkesin hayat bulduğu, herkesin yapmak istediği her şeyi yaptığı bir Gaziantep için yola çıktık. Engellilerin önündeki tüm engelleri kaldırmak için yola çıktık. Bu gün bu yönde yaptığımız çalışmalar nasıl hızla hedefe ulaştığımızı gösteriyor. Dünya’nın en önemli etkinliği Gaziantep’te yapılıyorsa, bu hedefe hızla ilerliyoruz demektir” diye konuştu.

Bu haber 48 kez okundu.
Üst Manşet - 19:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 02
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 03
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.
 • 04
  Elazığ’da meydana gelen deprem’de can kaybı
  Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  depremde şuana kadar Elazığ’da 6, Malatya’da 5 olmak üzere 11 vatandaşımız hayatını kaybettiğini 272 vatandaşında yaralandığı açıklandı. AFAD Telefon görüşmelerinde web tabanlı uygulamaların kullanılmasını istedi. Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  deprem  Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Bitlis, Şanlıurfa, Tunceli, Adana, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman’da da hissedildi.
 • 05
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi’nde meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. Deprem nedeniyle korku panikle vatandaşlar sokağa çıktı. Bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan her hangi bir can haberindiğini açıkladı. DEPREM ELAZIĞ SİVRİCE Buyukluk: 6.8(Mw) Yer: Turkiye Elazig Sivrice […]

YOL DURUMU