“Yeni Ekonomi Destek Paketinin Sanayimize Olumlu Yansımaları Olacaktır”

Başkanı Ünverdi: ''faiz, kur ve enflasyon dengesini sağlamak zorundayız”
Başkanı Ünverdi: ''faiz, kur ve enflasyon dengesini sağlamak zorundayız”
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Yeni Ekonomi Destek Paketinin Sanayimize Olumlu Yansımaları Olacaktır”

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, yeni ekonomi destek paketinin üretim, ihracat ve istihdamın sürdürülebilirliğine katkıda bulunacağını, gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesinin ise tüm kesimler açısından rahatlatıcı bir karar olduğunu söyledi.  Gaziantep Haber

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, banka kredilerine ulaşım ve kredi maliyetlerinin yüksek olduğu böylesi sıkıntılı bir dönemde yatırım, ihracat ve işletme giderlerine yönelik verilen desteklerin kritik öneme sahip olduğunu belirterek, “Sanayiciler olarak uzun süredir hammadde, navlun ve enerji fiyatlarındaki artışlar sebebiyle yaşadığımız zorlukları dile getiriyoruz. Tabi yüksek enflasyon ve buna bağlı olarak fiyat artışları sadece ülkemizin değil dünyanın sorunu haline gelmiş durumdadır. Bu sebeple Hazine ve Maliye Bakanlığımızın hazırlamış olduğu yeni ekonomi destek paketinin, temelinde üretim ve ihracat olan ekonomimiz açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ekonomi destek paketi kapsamında yatırım, ihracat ve işletme gereksinimine yönelik hazırlanan 60 milyar TL’lik KGF destek fonunu devreye girecek. 25 milyar TL  yatırıma, 25 milyar TL  ihracata, 10 milyar TL işletme  harcamalarına yönelik hazırlanan destek paketinde; her bir KOBİ için maksimum kredi limiti 25 milyon lira, büyük firmalar için 100 milyon lira olacak şekilde kredi imkanı sunulacak. 3 başlık altında verilecek kredilerin faiz oranları ve vade şartları da oldukça iyi” diye konuştu.

Gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesinin tüm kesimler açısından rahatlatıcı bir karar olduğunu dile getiren Ünverdi, “Kurun enflasyona etkisini azaltmaya yönelik atılacak adımlar ve temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 1’e düşürülmesi pozitif bir etki oluşturmuştur. Enflasyonda en önemli kalemlerden olan temel gıda fiyatlarında bir gerileme ve piyasaya olumlu yansımaları olacaktır. Yapılan düzenlemeler karşısında firmalarımızdan da konuya aynı hassasiyetle yaklaşmalarını bekliyoruz. Yeni ekonomi destek paketinin ve atılan adımların hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Bu e-posta ve ekleri gönderilen kişi veya kurum ile gönderildiği kişi veya kuruma ait özel, gizli veya yasak bilgiler içeriyor olabilir. İletinin yetkili muhatabı değilseniz e-posta içeriğinde yer alan gizli bilgileri ve kişisel verileri yetkisiz olarak elinizde bulundurmuş ve işlemiş kabul edileceğinizden iletiyi saklamayınız, kopyalamayınız, kullanmayınız veya iletmeyiniz. Mesajda yer alan bilgilerin üçüncü kişilere ifşa edilmesi etik kuralların ihlali anlamına geleceğinden mesajı ve ekleri gecikmeden yok ediniz, içindeki bilgileri kimseyle paylaşmayınız ve göndereni uyarınız. Gaziantep Sanayi Odası bu iletinin ve iletinin içeriğinde yer alan bilgi ve kişisel verilerin doğruluğu, bütünlüğü, iletilmesi ve benzeri hususlar konusunda garanti vermemektedir. İleti içeriğinde yer alan kişisel verilerin yetkisiz kullanımı ve işlenmesi sonucu Gaziantep Sanayi Odası’nın uğrayacağı her türlü zararı talep ve tazmin hakkı saklıdır. Gönderici, elektronik posta aktarımı sırasında meydana gelebilecek hata ve ihmallerden dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Aydınlatma Metinlerimize https://www.gso.org.tr/tr/genel-sayfa/sartlar-politikalar/kisisel-verilerin-korunmasi-kanunu-51.html linkinden ulaşabilirsiniz. Gaziantep Sağlık   

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
“Yeni Ekonomi Destek Paketinin Sanayimize Olumlu Yansımaları Olacaktır”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin