logo

Yılmazkaya: Toplu İntiharların Yaşandığı Bir Ülke Hâline Geldik!

Yılmazkaya: Toplu İntiharların Yaşandığı Bir Ülke Hâline Geldik!

Yılmazkaya: Toplu İntiharların Yaşandığı Bir Ülke Hâline Geldik!

“Son yıllarda ekonomik sorunlar yüzünden artan bireysel intihar vakaları, pandemi döneminde toplu intiharlara döndü” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdı. Yılmazkaya: Toplu İntiharların Yaşandığı Bir Ülke Hâline Geldik!

Vatandaşı açlığa, yoksulluğa, sefalete sürükleyen AKP Hükümetinin 19 yıllık ekonomik politikalarını eleştiren Yılmazkaya, Bu yönetim anlayışına vatandaşın artık güveninin kalmadığını belirtti.

Binlerce iş yerinin pandemi nedeni ile faaliyetlerini durdurması ve Türk Lirası’ndaki değer kaybının yoksulluğun boyutlarını artırdığını vurgulayan Yılmazkaya, iktidara seslenerek; “Eğer vatandaşın sorunlarına çare bulamıyorsanız bırakın, seçimden sonra biz düzeltelim” dedi.

Yılmazkaya Meclisteki konuşmasında; “Bir hekim milletvekili olarak Gaziantep İlimizde ve Türkiye genelinde artış gösteren intihar vakalarından dolayı büyük bir endişe duymaktayım” ifadelerini kullandı.

AKP Hükümeti Ümitsiz ve Karamsar Bir Türkiye Yarattı!

“Toplu bir şekilde siyanürle intihar eden ailelerimizi unutmadık, intihar eden, boşanan, yok olup giden nice aileleri unutmadık” diyen Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

Ekonominin kötü olduğu, kapalı olan esnafın borç batağına girdiği, işsizlik oranının her geçen gün arttığı, birçok şirketin battığı, işsiz gençlerin geleceğe kaygıyla baktığı, emekli vatandaşların geçinemediği ümitsiz ve karamsar bir Türkiye yaratıldı.

Ülkemizde yaşanan ekonomik krizle birlikte zor günler geçiren vatandaşın psikolojisinin bozulduğu, son zamanlarda toplu intiharların yaşandığı bir ülke hâline geldik. Ailesini geçindiremeyen birçok baba, intihar ederken kızı, oğlu ve eşi geride kalmasın, borçlar ve icralarla boğuşmasın, perişan olmasın diye bütün aile fertleriyle birlikte intihar girişiminde bulunmakta.

Toplu bir şekilde siyanürle intihar eden ailelerimizi unutmadık, intihar eden, boşanan, yok olup giden nice aileleri unutmadık. Maalesef insan hayatının ucuz olduğu bir düzen aldı başını gidiyor. Bir hekim milletvekili olarak Gaziantep ilimize ve Türkiye genelinde artış gösteren intihar vakalarından dolayı büyük bir endişe duymaktayım. Hükûmetin vatandaşın haklı isyanına kulak vermesi, daha gerçekçi ekonomik politikalar üreterek yaşanan sorunlara çözüm bulmasını bekliyoruz!

Eğer vatandaşın sorunlarına çare bulamıyorlarsa bıraksınlar, seçimden sonra biz düzeltelim diyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » »
182 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?