Yılmazkaya, "Umutları Tükenen Vatandaş Çareyi İntiharlarda Arıyor" - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler, - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
37° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Yılmazkaya, “Umutları Tükenen Vatandaş Çareyi İntiharlarda Arıyor”

Siyaset - 20 Haziran 2020 09:36 A A

Ekonomik sorunlar ve işsizlikle birlikte intihar olaylarının arttığına dikkat çeken CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdı.

Sadece 10 ayda 1 milyonun üzerinde vatandaşın, esnafın, sanayicinin, işadamının icralık olduğunu, vatandaşın çaresizlik yüzünden intihar ettiğini dile getiren Yılmazkaya, “Bu intiharlarda AKP’nin vebali büyük” ifadelerini kullandı.

2002 yılından 2019 yılına kadarki AKP İktidarları döneminde intihar vakalarının yüzde 50 oranında artığını ifade eden Yılmazkaya, Sadece 10 ayda 1 milyonun üzerinde vatandaşın, esnafın, sanayicinin, işadamının icralık olduğunu bu yaşanan ekonomik sıkıntılar yüzünden çaresiz kalan vatandaşın intihar ettiğini belirtti.

AKP İktidarın, Suriyelilere harcanan paranın ancak 50’ide 1’ini kendi vatandaşlarımıza ayırdığına dikkat çeken Yılmazkaya, Suriyelilere 40 milyar dolar harcayan hükümetin işsizlik ve borç batağında olan insanımıza bütçeden sadece 5,5 milyarlık yardım ayırmasının asla yeterli olmadığını dile getirdi.

Ekonomik sorunlar ve işsizliğin tetiklediği intiharlarla ilgili TBMM’de konuşan Yılmazkaya şu ifadelere yer verdi;

“Ekonomik sıkıntıların ve salgın döneminin yarattığı karamsar tablodan dolayı ümitleri tükenen, intihar eden insanların artığı, gençlerimizin karamsarlığa sürüklendiği, şiddet olaylarının patladığı, vatandaşın geleceğe kaygıyla baktığı bir dönemdeyiz.

Sadece 10 ayda 1 milyonun üzerinde vatandaşın, esnafın, sanayicinin, işadamının icralık olduğu bu süreçte vatandaş çaresizlik yüzünden intihar ediyor!

İşsizlik ve borç batağında olan insanımıza İktidarın bütçesinden sadece 5,5 milyarlık yardım yeterli olmamıştır.”

Gaziantep’te İntiharlar Arttı!

Sanayi ve ticaret kenti olan Gaziantep’teki intihar olaylarına dikkat çeken Yılmazkaya, hükümeti uyararak, gerekli önlemleri almak için çözüm odaklı politikalar üretmeye davet etti.

Yılmazkaya, “Maalesef, işsizlik ve borç batağı içinde olan vatandaş psikiyatri ilaçlarıyla ayakta durmaya çalışıyor. Sadece son bir haftada Gaziantep’te işsizlik ve borç yüzünden birçok kişi intihar etti, etmeye de devam ediyor!

Geçtiğimiz günlerde;

Belediye binasının önünde işsizlik yüzünden kendini yakmak isteyen vatandaşımızdan sonra, Şahinbey İlçesinde 5 çocuk babası 59 yaşındaki bir vatandaşın yaşadığı maddi sıkıntı sonrası işyerinde kendini asarak intihar etmesi, ekonomide yaşanan sorunların yansımasıdır.

Ekonomideki olumsuzluklar nedeniyle ülkemizde ve Gaziantep’te de artan şiddet ve intihar olayları için hükümeti uyarıyor, gerekli önlemleri almak için çözüm odaklı politikalar üretmeye davet ediyorum…”

Bu haber 48 kez okundu.
Siyaset - 09:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Trombositopeni: Trombosit Miktarının Azalması
  Medical Park Gaziantep Hastanesi Hematoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Öçal Trombositopeni hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Trombositlerin ( kan pulcukları) insan vücudundaki fonksiyonunun, pıhtılaşmanın gerçekleşmesini sağlayan kan hücreleri olduğunu sözlerine ekledi. Kan dolaşımındaki trombositlerin normalin altında olması diğer bir ifade ile kandaki trombosit miktarının azalmasına Trombositopeni ismi verildiğini sözlerine ekledi. Hematoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih […]
 • 02
  Gaziantep Hayvanat Bahçesi Yeni Üyelerine Kavuştu
    Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Hayvanat Bahçesi, yasadışı yollarla Türkiye’ye getirilen 1 erkek aslan, 4 makak maymunu, 7 piton yılanı, 7 su ejderi, 7 yaban keçisi ve birçok papağanın yeni yuvası oldu. Yapılan kontrollerde makak maymunlarının birisinde down sendromu tespit edilirken, maymunlarla özel ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin onları eliyle besledi. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde […]
 • 03
  Gaziantep’ten Tüm Zamanların En Yüksek Haziran Ayı Rekoru
  Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nden (GAİB), yılın ilk yarısında 3 milyar 981 milyon 850 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini ifade eden GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci 2020 yılının en fazla ihracat gerçekleştirilen ayının Haziran olduğunu ifade ederek ihracatta normale dönüşün hızlandığını sözlerine ekledi. GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, 2020 yılının ilk altı aylık döneminin tamamlandığını ve […]
 • 04
  GTO Başkanı Yıldırım, “Nefes Aldık”
  Gaziantep, açıklanan haziran ayı ihracat rakamlarına göre 648 milyon 540 bin 19 dolar ihracat gerçekleştirerek pandemi sürecinde tarihin en yüksek haziran ayı ihracat rakamına ulaştı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan haziran ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, bir önceki aya göre %34 artış gösteren ihracat rakamı ve normalleşmenin […]
 • 05
  Gaziantep’in İhracatı Haziran Ayında Yüzde 51’9
  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan verilere göre Haziran ayında Gaziantep’ten geçen yılın Haziran ayına göre yüzde 51,9 oranında artışla 648 milyon 540 bin dolar ihracat gerçekleştirildiğini kaydetti. Ünverdi, bu yılın Mayıs ayına göre Gaziantep’in ihracatının yüzde 34,3 arttığını belirterek, ihracatta normalleşmenin başladığını dile getirdi. İhracat […]

YOL DURUMU