Anneler Gününde, Evlatlara Nasihat! - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler, - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
25° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Anneler Gününde, Evlatlara Nasihat!

Mezine Sırakaya - 09 Mayıs 2020 16:37 A A

Hani hep derler ya: Kız çocuğu annesinin kıymetini anne olduktan sonra, erkek çocuğu da evlendikten sonra anlar”

Doğru söze ne hacet!

Şiddetli bir sancı ve şiddetli bir ağrı. Yumruklar duvarda güm güm. Sanki saatler hiç geçmiyor. O sancılar geldi mi artık keşke ölsem diyorsunuz. Ölsem de bu acılarım dinse diyorsunuz. Tarifsiz, ölüm acısından beter acılar…

Büyük bir acının ardından kucağınıza gelen mucizeyle buluşuyorsunuz. Onu görünce yüzünüzde bir tebessüm ve tüm çektiğiniz acıları unutuveriyorsunuz. Kucağınızda canınızdan can!  Minicik eller, minicik bir beden. Yoktan var eden Rabbimin mucizesi ile buluşuyorsunuz.

İşte o anda farklı bir dünyanın kapısından geçiyorsunuz. Artık siz bir annesiniz. O andan itibaren kendiniz için değil, kucağınızda ki mucize için yaşamaya başlıyorsunuz. Kendi açlığınızı değil, onun açlığını düşünüyorsunuz. Tüm acılarınızı unutup, onun acılarıyla boğuşuyorsunuz.

Dolayısıyla anne olmak, bir kadının tüm hayatının yeniden başlangıç noktasıdır. Acısıyla tatlısıyla yeni bir sayfa açıyorsunuz.

Evlat bir anne için Hayattır, evlat hem cennet hem cehennemdir.

Evlat bazen ıstırap, bazen mucizedir.

Evlat hem zehir hem ilaçtır. Evlat her şeydir.

Bugün “Anneler Günü” ve Dünyanın birçok yerinde evlatlar annelerinin gününü farklı şekillerde kutluyor ve onları mutlu etmeye çalışıyorlar.

Anneler evlatlarının mutluluğuyla mutlu olandır.

Anneler, çocuklarının hastalığına kıyamaz. “Senin yerine ben hasta olaydım” der gerekirse ölmeyi seve seve kabul eder.

Anneler çocuklarının gözüne bir çöp batsın istemez. Bir ömür süpürge ettiği saçları, gece gündüz demeden çalışırken nasır tutan ayakları, elleri ona dokunmaz.

Anneler, çocukları mutlu olsun, huzurlu olsun diye her şeyi sinesine çekendir.

Anneler, çocuklarını kötülüklerden korumak için, zalimlerle cesurca savaşan koca yürekli savaşçılardır.

Anneler, sen uyurken ara ara gelip nefesini kontrol eden, gözyaşlarına kıyamayan acizlerdir.

Anneler evlatları karşısında hep aciz kalırlar. Zalimler karşısında ise aslan kesilirler.

Kendi hayatından vazgeçip, tüm hayatını evladına adayan, fedakârlığın adıdır anne.

Anneler, çocukları aç kalmasın diye aç kalan, çocukları ağlamasın diye ağlayandır.

Evlat bir annenin en kıymetli hazinesidir. Saçınızın teline zarar gelse, dünyayı yıkacak tek silah ANNEDİR!

Tüm bunlardan dolayıdır ki: Cennet Annelerin Ayağı altındadır. Onlar kanatsız birer melektir.

Anneler Gününde Evlatlara da benden nasihat:

Allah’ın emirlerine aykırı olmadığı sürece, bütün annelere itaat etmek, saygı göstermek, cennet kapısının önemli bir anahtarıdır. Annenize babanıza layık evlatlar olmaya çalışın.

Bugün onlara verebileceğiniz en büyük hediye, onlara layık evlat olabilme kabiliyetiniz ve şahsiyetinizdir. Onurlu duruşunuz ve kazanımlarınızdır. Anneler sizlerin mutluluğu ile mutluysa eğer mutlu olmak için çalışın.

Dünyanın hiçbir nimetini ondan üstün tutmayın. Çünkü siz onun için en büyük nimetsiniz.

Cenneti kazanmak, annelerin gönlünü kazanmak, onlara iyilik etmekle mümkün olur. Onların ahını almayın. Çünkü hiçbir anne evladına ah etmez.

Çocukların saadet ve mutluluğunun temel taşını koyan annelerdir. Kötülük ve iyiliklerinin ilk temel taşını koyan da yine annelerdir. Niyetleri asla evlatları için kötü olmaz. Sizde annenize babanıza kötü niyetle yaklaşmayın.

Anneniz sizi güçlükle taşıdı ve doğurdu. Emzirdi. Hayatını sana adadı. Canından can verdi. Onun tek isteği senin mutlu, sağlıklı, huzurlu olmandır. Saygıyı ve sevgiyi ondan esirgeme!

Hiçbir erkekten annesinden vazgeçmesini istemeyin. Çünkü annesi asla ondan vazgeçmez. Hiçbir kadından annesinden vazgeçmesini istemeyin. Çünkü hiçbir kadın annesinden vazgeçmez.

Zaman çok kısa: Zaman varken annenizle bol bol vakit geçirin. Doya doya anne sevgisini içinize hapsedin. Bir gün sizi bırakıp gittiğinde keşke dememek için.

Dünyanın bütün çiçekleri bir arada olsa da, bir Annenin gönlünde hep kendi çiçeği açar.

Annelerin gönlünde açan çiçeği soldurmayın! Annelerinize Huzur evi köşelerinde evlat yolu gözletmeyin.

Annelik duygusuna erişemeyen birçok kadına tavsiyem de Koruyucu Anne olmalarıdır. Çocuk Esirgeme Kurumlarında onlarca çocuk, anne şefkatinden, anne sevgisinden mahrum. Onlarla hasretinizi ve sevginizi paylaşabilirsiniz.

Sadece dünyaya getirmekle anne olunmuyor. Malum iki gün önce çöpe atılan zavallı bebek bunun bir örneğidir. Sokağa atılan onlarca bebek bunun bir göstergesidir. Sizde onlara fedakâr bir anne olabilir ve cennetin kapılarını, dünyada cehennemi yaşayan çocuklarla açabilirsiniz.

Evlatlara iyi birer evlat olmalarını diliyor, Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler Gününü kutluyorum.

Kalın sağlıcakla!

 

Bu haber 772 kez okundu.
Mezine Sırakaya - 16:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  GAHİB Başkanı Kaplan, “Haziran 2020 itibarıyla toparlanma sürecine gireceğiz”
   Telekonferans sistemiyle toplanan ve pandemi sürecinde üretimi ve ihracatı değerlendiren Gaziantepli halıcılar Haziran 2020 itibarıyla sektörün yeniden toparlanacağına ve ihracatta yeni başarı öykülerine imza atılacağına inandıklarını ifade ettiler. Firmaların olağan üstü önlemlerle üretimlerini sürdürdüğünü ifade eden GAHİB Başkanı Ahmet Kaplan önce insan sağlığı ilkesiyle hareket edildiğinin altını çizdi Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet […]
 • 02
  65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş ve altı sokağa çıkma yasağına ilişkin genelge
  Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmak, sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş ve altı gençlerimizin sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan,65 yaş […]
 • 03
  Başkan Fatma Şahin’den Oğuzeli Nar Bahçelerine ziyaret
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  Oğuzeli ziyareti kapsamında bereketin sembolü olarak görülen nar bahçelerini yerinde gördü. Pandemi sürecinde, narın ve nar ekşisinin vücuda büyük bir bağışıklık kazandırdığına dikkati çekerek, “Sağlıklı lezzetin başkenti olmak için nar, hedefimize ulaşmak adına kabuğu, çekirdeği ve suyuyla çok özel bir ürün. Bize düşen, çok üreterek sık sık tüketmemiz, aynı […]
 • 04
  SANKO Üniversitesi Sanal Konferanslara Devam Ediyor
  SANKO Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Sanal Konferans’a konuk olan Harvard Üniversitesi Cold Spring Harbor Laboratuvarı’ndan Dr. Semir Beyaz, “Önemli olan hayatın içerisinde her zaman çözüm bulmak veya başarılı olmak değil, öncelikle başarıya ve çözüme giden yolda zayıf yönlerimizi bilmektir” dedi. Koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri dolayısıyla sanal ortamda öğrencileri ve akademisyenleri Harvard Üniversitesi Cold Spring Harbor Laboratuvarı’ndan […]
 • 05
  Gaziantep’te uzun bir aradan sonra ilk Cuma Namazı kılındı
  Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de bir süreliğine cemaatle kılınmasına ara verilen Cuma Namazı, uzun bir aradan sonra meydanlarda eda edildi. İl merkezi ve ilçelerde maske, mesafe başta olmak üzere tüm kurallar göz önüne alınarak belirlenen alanlarda kılınan ilk Cuma namazına binlerce vatandaş katıldı. Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Üniversitesi 15 Temmuz […]

YOL DURUMU