Anneler Gününde, Evlatlara Nasihat! - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler, - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
39° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Anneler Gününde, Evlatlara Nasihat!

Mezine Sırakaya - 09 Mayıs 2020 16:37 A A

Hani hep derler ya: Kız çocuğu annesinin kıymetini anne olduktan sonra, erkek çocuğu da evlendikten sonra anlar”

Doğru söze ne hacet!

Şiddetli bir sancı ve şiddetli bir ağrı. Yumruklar duvarda güm güm. Sanki saatler hiç geçmiyor. O sancılar geldi mi artık keşke ölsem diyorsunuz. Ölsem de bu acılarım dinse diyorsunuz. Tarifsiz, ölüm acısından beter acılar…

Büyük bir acının ardından kucağınıza gelen mucizeyle buluşuyorsunuz. Onu görünce yüzünüzde bir tebessüm ve tüm çektiğiniz acıları unutuveriyorsunuz. Kucağınızda canınızdan can!  Minicik eller, minicik bir beden. Yoktan var eden Rabbimin mucizesi ile buluşuyorsunuz.

İşte o anda farklı bir dünyanın kapısından geçiyorsunuz. Artık siz bir annesiniz. O andan itibaren kendiniz için değil, kucağınızda ki mucize için yaşamaya başlıyorsunuz. Kendi açlığınızı değil, onun açlığını düşünüyorsunuz. Tüm acılarınızı unutup, onun acılarıyla boğuşuyorsunuz.

Dolayısıyla anne olmak, bir kadının tüm hayatının yeniden başlangıç noktasıdır. Acısıyla tatlısıyla yeni bir sayfa açıyorsunuz.

Evlat bir anne için Hayattır, evlat hem cennet hem cehennemdir.

Evlat bazen ıstırap, bazen mucizedir.

Evlat hem zehir hem ilaçtır. Evlat her şeydir.

Bugün “Anneler Günü” ve Dünyanın birçok yerinde evlatlar annelerinin gününü farklı şekillerde kutluyor ve onları mutlu etmeye çalışıyorlar.

Anneler evlatlarının mutluluğuyla mutlu olandır.

Anneler, çocuklarının hastalığına kıyamaz. “Senin yerine ben hasta olaydım” der gerekirse ölmeyi seve seve kabul eder.

Anneler çocuklarının gözüne bir çöp batsın istemez. Bir ömür süpürge ettiği saçları, gece gündüz demeden çalışırken nasır tutan ayakları, elleri ona dokunmaz.

Anneler, çocukları mutlu olsun, huzurlu olsun diye her şeyi sinesine çekendir.

Anneler, çocuklarını kötülüklerden korumak için, zalimlerle cesurca savaşan koca yürekli savaşçılardır.

Anneler, sen uyurken ara ara gelip nefesini kontrol eden, gözyaşlarına kıyamayan acizlerdir.

Anneler evlatları karşısında hep aciz kalırlar. Zalimler karşısında ise aslan kesilirler.

Kendi hayatından vazgeçip, tüm hayatını evladına adayan, fedakârlığın adıdır anne.

Anneler, çocukları aç kalmasın diye aç kalan, çocukları ağlamasın diye ağlayandır.

Evlat bir annenin en kıymetli hazinesidir. Saçınızın teline zarar gelse, dünyayı yıkacak tek silah ANNEDİR!

Tüm bunlardan dolayıdır ki: Cennet Annelerin Ayağı altındadır. Onlar kanatsız birer melektir.

Anneler Gününde Evlatlara da benden nasihat:

Allah’ın emirlerine aykırı olmadığı sürece, bütün annelere itaat etmek, saygı göstermek, cennet kapısının önemli bir anahtarıdır. Annenize babanıza layık evlatlar olmaya çalışın.

Bugün onlara verebileceğiniz en büyük hediye, onlara layık evlat olabilme kabiliyetiniz ve şahsiyetinizdir. Onurlu duruşunuz ve kazanımlarınızdır. Anneler sizlerin mutluluğu ile mutluysa eğer mutlu olmak için çalışın.

Dünyanın hiçbir nimetini ondan üstün tutmayın. Çünkü siz onun için en büyük nimetsiniz.

Cenneti kazanmak, annelerin gönlünü kazanmak, onlara iyilik etmekle mümkün olur. Onların ahını almayın. Çünkü hiçbir anne evladına ah etmez.

Çocukların saadet ve mutluluğunun temel taşını koyan annelerdir. Kötülük ve iyiliklerinin ilk temel taşını koyan da yine annelerdir. Niyetleri asla evlatları için kötü olmaz. Sizde annenize babanıza kötü niyetle yaklaşmayın.

Anneniz sizi güçlükle taşıdı ve doğurdu. Emzirdi. Hayatını sana adadı. Canından can verdi. Onun tek isteği senin mutlu, sağlıklı, huzurlu olmandır. Saygıyı ve sevgiyi ondan esirgeme!

Hiçbir erkekten annesinden vazgeçmesini istemeyin. Çünkü annesi asla ondan vazgeçmez. Hiçbir kadından annesinden vazgeçmesini istemeyin. Çünkü hiçbir kadın annesinden vazgeçmez.

Zaman çok kısa: Zaman varken annenizle bol bol vakit geçirin. Doya doya anne sevgisini içinize hapsedin. Bir gün sizi bırakıp gittiğinde keşke dememek için.

Dünyanın bütün çiçekleri bir arada olsa da, bir Annenin gönlünde hep kendi çiçeği açar.

Annelerin gönlünde açan çiçeği soldurmayın! Annelerinize Huzur evi köşelerinde evlat yolu gözletmeyin.

Annelik duygusuna erişemeyen birçok kadına tavsiyem de Koruyucu Anne olmalarıdır. Çocuk Esirgeme Kurumlarında onlarca çocuk, anne şefkatinden, anne sevgisinden mahrum. Onlarla hasretinizi ve sevginizi paylaşabilirsiniz.

Sadece dünyaya getirmekle anne olunmuyor. Malum iki gün önce çöpe atılan zavallı bebek bunun bir örneğidir. Sokağa atılan onlarca bebek bunun bir göstergesidir. Sizde onlara fedakâr bir anne olabilir ve cennetin kapılarını, dünyada cehennemi yaşayan çocuklarla açabilirsiniz.

Evlatlara iyi birer evlat olmalarını diliyor, Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler Gününü kutluyorum.

Kalın sağlıcakla!

 

Bu haber 1006 kez okundu.
Mezine Sırakaya - 16:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Şehitkamil Belediyesi 250 Bin Kurban Poşeti Dağıttı
  Şehitkamil Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ilçe genelinde vatandaşlara ve esnafa yönelik 250 bin adet kurban poşeti dağıttı. Vatandaş ve esnaf, poşet dağıtımından duyduğu memnuniyeti ifade etti ve teşekkür etti. Şehitkamil Belediyesi, Kurban Bayramında oluşması muhtemel çevre kirliliğinin, kötü kokunun önlenmesi ve vatandaşların kurbanlık et ve sakatatların muhafaza etmesi için kurban poşeti dağıttı. Şehitkamil Belediyesi ekiplerinin […]
 • 02
  İstihdamı koruma teklifi kabul edildi
  Sözleşme feshi ve kısa çalışma uygulamasının uzatılması ile ilgili düzenlemelerin bulunduğu “İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Düzenlemeye göre, işten çıkarma yasağı uygulaması 30 Haziran 2021’e, kısa çalışma ödeneği ise 31 Aralık 2020’ye kadar uzatılabilecek. Koronavirüsün istihdama olumsuz etkilerini en aza indirilmesi amacıyla hazırlanan kanun […]
 • 03
  Büyükşehir Kurban Yakalama Timi Bayrama Hazır
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda kaçan büyükbaş hayvanların yakalanması için özel “Kurban Yakalama Timi” oluşturdu. Aralarında veterinerlerinde bulunduğu time havadan drone ile de destek verilecek. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Büyükşehir Belediyesi her sene olduğu gibi bu senede kaçan kurbanlık hayvanları yakalamak için özel “Kurban Yakalama Timi” kurdu. Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat […]
 • 04
  Başkan Ünverdi, “14 Kurala Uyarak, Bayramın Mutluluğunu Paylaşalım”
  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlayarak, “Bu müstesna günlerin tüm dünyada sevgi, sağlık, barış ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. Kurban Bayramı’na ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten GSO Başkanı Adnan Ünverdi şunları kaydetti: Yaşanan salgın nedeniyle toplumsal dayanışmanın çok daha öne çıktığı bir dönemde […]
 • 05
  GTO Başkanları Kurban Bayramını Kutladı
  Lütfen bu bayram sevinciniz ve mutluluğunuz uzaktan olsun. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanları Kurban Bayramı’nı yazılı bir mesaj yayımlayarak kutladı. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur; Kurban Bayramının İslam alemi ve tüm insanlık adına paylaşmanın, örnek davranışların, iyilik ve güzelliklerin bayramı olduğunu söyleyen GTO Başkanları kutlama […]

YOL DURUMU