Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ENGELLİ BASKETBOLCULAR URFA’YA HAZIRLANIYOR

Bu sezon Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Liginde mücadele verecek olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, deplasmanda oynayacağı Şanlıurfa Tekerlekli Sandalye Basketbol maçı hazırlıklarını sürdürüyor.

Antrenör Erdinç Kılıç nezaretinde bayram tatilinden sonra yeniden maç hazırlıklarına başlayan Mavi–Beyazlı engelliler, çalışmalarını Kamil Ocak Spor Salonu’nda devam ediyor.

Bu sezon lige galibiyet ile başlamak istediklerini ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ünsal Göksen, “Geçen sene şampiyon olduğumuz ikinci ligde iyi bir takımımız vardı. Aynı başarıyı bu sene 1. Lig’de de gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

Gaziantep’te engelli sporuna önem verdiklerini ve bunun için bir basketbol takımı kurduklarını vurgulayan Göksen, “Yöneticilerimiz Hayrettin Hafif ve Nihat Aydıngüler’in gayretleri ile iyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Kaliteli ve deneyimli oyunculardan kurulu bir takımımız var. İçeride ve dışarıda oynayacağımız maçlarda taraftarlarımızın desteğini görmek istiyoruz” diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ünsal Göksen, bu sene takımın başında antrenör Erdinç Kılıç’ın olacağını belirtti. Göksen, İstanbul Dostluk Takımı’ndan Mithat Çetin ile Akın Celal Güral’ı, Şanlıurfa Engelli Takımı’ndan Musa Bulut’u, Aydın Engelli Takımı’ndan ise Zehra Torun’u transfer ettiklerini kaydetti.

3 Kasım’da Şanlıurfa deplasmanında Şanlıurfa Engelliler ile oynayacak olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ilk maçından galibiyet ile ayrılmak istiyor.

Etiketler: » » » » » » »
505 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?