Tiryaki Agro Gıda San. Tic. A.Ş.

Tiryaki Agro Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. Hakkında

Kamil Şerbetçi Blv. No:12, 27600 Başpınar Osb / Şehitkamil / Gaziantep

Firma Açıklaması

Tiryaki Agro Gıda San. Tic. A.Ş.

1965 yılında Ali Tiryakioğlu tarafından Gaziantep’te kurulan mercimek işleme tesisi ile ticari hayatına başlayan Tiryaki, bugün bakliyat, tahıl, kuruyemiş, organik gıda, yem ve yağlı tohumlar gibi tarım ürünlerini işleyerek değer katan, tedarik zincirini verimli yöneten, Türkiye’de sektörünün en büyük ticaret şirketidir.

Tarım Ürünleri Tedarik Zinciri Yöneticisi

Tiryaki, dünyanın birçok ülkesinde temel gıda ve yem gereksinimlerini karşılamak üzere doğru ürünleri, doğru zamanda, doğru lokasyondan temin ederken, değer katan ve verimlilik sağlayan tedarik zincirini yönetir. Bu doğrultuda Tiryaki önem verdiği tedarik zinciri yönetiminin geliştirilmesine yönelik yatırımlar yapmaya devam eder.

Faaliyetlerini bağlı olduğu mütevazilik, dürüstlük, çalışkanlık ve insanı merkezine koyan değerleri ile sürdüren ve her geçen gün büyüyen Tiryaki, 2019 yılında Capital ve Fortune dergilerinin yaptığı “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” listelerinde sırasıyla 61. ve 49. sırada yer almış ve ülkemizin ve bölgenin en önemli oyuncularından biri haline gelmiştir.

14 Bölge 20 Tesis

Yönetim merkezi İstanbul olan Tiryaki, Türkiye ve dünyada üretim ve depolama faaliyetlerini, 14 bölge ve 20 tesiste sürdürmektedir.

25 Ülkeden Tedarik, 80 Ülkeye İhracat

25 ülkeden ürün tedariki ve 80’den fazla ülkeye ihracat yaparak faaliyet alanını genişleten Tiryaki, tarım ticareti yapan uluslararası şirketler arasında yerini almıştır.

2 Milyar Doları Aşan Ciro

Tiryaki sertifikalı organik tarım alanında dünyanın en büyük tahıl, bakliyat ve yağlı tohumlar üreticisi, ihracatçısı ve tedarikçisidir. Büyüme stratejisi yalın organizasyon yapısı, dinamik insan kaynağı ve güçlü mali kaynaklara dayalı bölgesel lider olma vizyonuna dayanan Tiryaki, tarımsal ticaret alanında, kendi sektörü ve iş yaptığı bölgenin kurumsal değerlerine uyum sağlayacak etkin bir risk yönetim ekibi ve sistemi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Tiryaki, kurumsallaşma ve finansal yeterlilik gerektiren yurtiçi ve bölgesel lider olma vizyonu çerçevesinde, çeşitli ülkelerde yatırımları bulunan finansal yatırımcı Investcorp ile Türkiye’de ilk sermaye yatırımını Tiryaki’ye yapan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile ortaklıklar yaparak faaliyetlerini hızlandırmıştır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişim
Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin