HASAN KIRDI’DAN SULUBOYA SERGİSİ - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
Parçalı bulutlu
 • EURO 7.39
 • DOLAR 6.78

HASAN KIRDI’DAN SULUBOYA SERGİSİ

Hareketli Manşet - 04 Mart 2012 21:39 A A

GaziantepVali Yardımcısı Mevlüt Kurban, Gaziantep’in kültür ve sanattaki gelişiminin ekonomik alandaki gelişmeye denk bir standarda kavuşması gerektiğini belirterek, “Bu nedenle kültür ve sanata mutlaka üst düzeyde önem vermeliyiz” dedi.

Ressam Hasan Kırdı, 53’ncü kişisel sergisini, Gaziantep Sanko Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergide suluboya tekniğiyle yapılan 40 eser yer aldı.

Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban, açılışta yaptığı konuşmada, Hasan Kırdı gibi değerli bir insanın Gaziantep’te eserlerini sergilemiş olmasının, sanat camiası adına kendisini mutlu ettiğini söyledi

Bu sergiler açık kaldığı sürece birçok sanatseverin eserleri paylaşma olanağı bulacağını kaydeden Kurban, “Gaziantep sanat açısından gelişerek ekonomik anlamdaki gelişmişliğine denk bir standarda mutlaka ulaşmalıdır. Ekonomik zenginliğimizin yanında, kültürel ve sanatsal zenginliğe gerekli önemi mutlaka vermek zorundayız” diye konuştu.

Gaziantepli sanatseverlerle buluşmaktan dolayı mutlu olduğunu anlatan Ressam Hasan Kırdı ise duygularını şöyle dile getirdi:

“Sulu boya resim sanatının en zor tekniğidir. Doğacı ve izlenimci bir sanatçıyım. Eserlerimdenatürmort, yağmur, deniz resimleri ve bazen Anadolu’nun bir köyünügörmek mümkün. İnsanlar, atlar, köpekler resimlerimin çoğunda figürleri oluşturuyor. Son dönemde resimlerimde oryantalizm de yer almaya başladı. Benim yerime eserler konuşuyor. Tüm vatandaşlarımızı sergimize bekliyoruz. Bizlere destek olan ve sergimize teşrif eden herkese de teşekkür ediyorum.”

Sanko Park Alışveriş Merkezi 3’ncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’ndeki serginin açılışına, Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban’ın yanı sıra, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat ve Sanko Park Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Ufuk Tokdemir de katıldı.

Konuşmaların ardından Mevlüt Kurban, ressam Hasan Kırdı’ya günün anısınaSanko Sanat Galerisi adınaplaket takdim etti. Ressam Kırdı, eserleri inceleyen konuklarına resimler hakkında bilgi verdi.

HASAN KIRDI’NIN ÖZGEÇMİŞİ

Ressam Hasan Kırdı, 1957 yılında Antalya’da doğdu. Resim eğitimini tamamladıktan sonra 7 yılı devlet memurluğu olmak üzere toplam 21 yıl yöneticilik yaptı. Bu arada resim çalışmalarına devam etti ve çeşitli etkinliklere katıldı.

Profesyonel resim çalışmalarını, 1988 yılında yerleştiği Paris’te sürdürdü. Eserlerinde gerçekçi bir yaklaşım sergileyen sanatçının çalışmalarında izlenimcilik ve derin bir empresyon etkisi görülür. 2005 yılından 2011 yılına kadar çalışmalarını Antalya ve Paris’te sürdüren sanatçı,2011’den itibaren Antalya’ya yerleşti.

Bu haber 354 kez okundu.
Hareketli Manşet - 21:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sağlık Çalışanlarına gıda desteği
  Dünyayı saran Koronavirüs’ün Türkiye’ye gelmesi ile beraber, büyük özveri gösteren sağlık çalışanlarına destek amaçlı pek çok çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Özler Döner tarafından Ankara’daki sağlık çalışanlarına döner dağıtıldı. Özel olarak hijyen kurallarına uygun hazırlanan dönerler el değmeden paketlenerek, ultraviyole ışınları ile korunarak yine aynı titizlikle sağlık çalışanlarına teslim ediliyor. Yoğun mesai harcayan sağlık çalışanları bu mücadelede […]
 • 02
  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Bankalara çağrı
  Tüm bankaları sıkıntıya düşen firmalara destek olmaya çağıran Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Şirketlerimiz bankalar tarafından ‘limit bitti’ denip başvurusu dahi alınmadan geri çevriliyor. Buradan tüm bankalara seslenmek istiyorum. Bu dönem karlılık düşünecek, şirket seçecek dönem değil” dedi. Hisarcıklıoğlu konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:“Tüm dünya Koronavirüs salgını dolayısıyla oldukça zor […]
 • 03
  Büyükşehir Bandosu, Karantinadaki misafirlere moral oldu
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yurt dışında gelen ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Ümmü Gülsüm Yurt Müdürlüğü’nde karantinada tutulan 684 Türk vatandaşına, “Moral ve Motivasyon Etkinliği” düzenledi. Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan ve kısa süre içinde küresel bir salgın haline dönüşüp Dünya gündemine oturan Corona Virüs (COVID-19) nedeniyle insanların yaşam şartlarında meydana gelen dönüşümler […]
 • 04
  Fiyat Artışlarının önüne geçmek için denetimler devam ediyor
  Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında fiyat artışlarının önüne geçmek için denetimler devam ediyor. Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada Gaziantep İl Ticaret Müdürlüğü tarafından market, eczane ve medikal firmalara yönelik yapılan denetimlerde haksız fiyat artışlarına dair şikayetlerin değerlendirildiği belirtildi. Yapılan açıklamada: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında haksız fiyat artışlarının önlenmesi amacıyla Gaziantep Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 9 Mart 2020 tarihinden […]
 • 05
  Şimdi sevgi dilini harekete geçirme zamanı
  İçinde bulunduğumuz kaos ortamını fırsata çevirebilirsiniz Koronavirüsün neden olduğu Covid -19 salgını kapsamında evlere kapandığımızı belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu durumun evde kurulmuş düzenleri de değiştirdiğini ifade ediyor. Evlere kapandığımız bu zamanların aile ilişkilerini pozitif yönde geliştirmek için fırsat olduğunu vurgulayan Tarhan, içinde bulunduğumuz zamanın tam da sevgi dilini harekete geçirme zamanı olduğunu […]

YOL DURUMU