“Mazisi Karanlık Olanlar Dönüp Sabıkalarını Saysınlar”

"Mazisi Karanlık Olanlar Dönüp Sabıkalarını Saysınlar"
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Mazisi Karanlık Olanlar Dönüp Sabıkalarını Saysınlar”

Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Kemal Kazak Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’in sözde “soykırım” açıklaması hakkında bir basın açıklaması yaptı. Kazak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Osmanlı Devleti’nin 1915 yılında Ermenilere soykırım yaptığı yolundaki asılsız iddialar hakkında suçlamak için değil, tekrarlanmasın diye bu ifadeyi kullanıyorum diyen Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden’ı şiddetle kınıyoruz. “Mazisi Karanlık Olanlar Dönüp Sabıkalarını Saysınlar”

Bilinmelidir ki; tarihleri soykırım ve ırkçılıkla yazılmış olanların art niyetli açıklamaları bizim için yok hükmündedir.

ABD Başkanı Biden’in bu açıklaması tarihi gerçeklerle asla bağdaşmamaktadır. Soykırım gibi insanlık suçu içeren ağır bir itham; hiçbir tarihi delil, somut bir belge ve bilimsel dayanaktan uzak, tamamıyla siyasi bir söylemdir.

Dolayısıyla bütün ülkelerin arşivleri açıkken ve bu yönde herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanmamışken 1. Dünya Savaşı esnasında Türklerle Ermeniler arasında yaşanan olayları soykırım olarak nitelemek tamamen taraflı ve art niyetli bir yaklaşımdır.

Yüzyıllar boyu farklı kıtalarda hüküm süren Türk milleti tarihi boyunca hiçbir topluma soykırım uygulamamıştır. ABD Başkanının yaptığı bu açıklama, onurlu Türk tarihini lekeleyemeyecektir. Şanlı Türk milletinin tarihi, adalet ve hakkaniyetle doluyken Türk düşmanlığını şiar edinmiş lobilerin siyasi propagandalarına alet olan Joe Biden’ı Türk milletinden özür dilemeye davet ediyoruz.

Türk milleti, hiçbir hukuki ve tarihi dayanağı olmayan ve Türkiye’de yaşayan birçok Ermeni bilim adamının da şiddetle reddettiği soykırım yalanına sarılanların sinsi tezgâhlarına gelmeyecektir. O yıllara bakıldığında özellikle doğu bölgelerimizde işgal kuvvetleriyle iş birliği yapan Ermeni çetelerin köylerimizi basarak vatandaşlarımıza reva gördükleri zulmü tarihi bilgiler bizlere sunmaktadır. Dolayısıyla yaşananların bir soykırım olmadığı da gün gibi aşikârdır.

Kurulduğu günden beri dünyanın dört bir yanında soykırım uygulayanlar kendilerine suç ortağı arıyorlarsa başka kapıyı aşındırmak zorundadır. Hâlbuki Türk milleti, insanlık ailesine asırlardır medeniyet, adalet, barış ve dostluk yolunda ilham kaynağı olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir.”

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
“Mazisi Karanlık Olanlar Dönüp Sabıkalarını Saysınlar”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı yükleyerek, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan web sitemize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin