Minikler, Minderde hayran bıraktı | Narkoz Haber
Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Minikler, Minderde hayran bıraktı

Spor - 16 Aralık 2019 21:59 A A

Şehitkamil Belediye Başkanlığınca düzenlenen temel cimnastik branşı spor okulları gösterileri ve geleneksel çocuk oyunları şenliğine ilgi büyük oldu. Temel cimnastik hareketlerini başarıyla öğrenen küçük yaştaki sporcular, minderde izleyicileri hayran bıraktı.

Kış spor okullarında geride kalan 1. dönemin ardından İbrahimli Spor Merkezinde düzenlendiği Temel Cimnastik Branşı Spor Okulları Gösterisi ve Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde 500’ün üzerinde sporcuyu minder üzerinde misafir eden Şehitkamil Belediyesi, velilerin sporcu çocuklarının gelişimini takip etmelerine olanak sağlıyor. Düzenlenen şenlikte geleceğin şampiyonlarının hazırladığı temel cimnastik hareketlerinden oluşan koreografileri ilgiyle takip eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sporcuları oyun ve etkinlikler esnasında da yalnız bırakmadı.

Yıl boyunca farklı branşlarda gerçekleştirdiği spor okulu çalışmalarıyla on binlerce öğrenciyi spor faaliyetleriyle buluşturan Şehitkamil Belediyesi, 4-10 yaş aralığındaki miniklerin sporla erken yaşta tanışabilmesi adına yıl içerisinde birbirinden önemli eğitim ve proje çalışmalarını başarıyla gerçekleştiriyor.

Her dönem 4 farklı spor merkezinde çocuklara uzman eğitmenler eşliğinde temel cimnastik hareketlerini öğreterek branşlaşma öncesi sporcuların fiziki, ruhsal ve kas gelişimine katkı sağlayan Şehitkamil Belediyesi, 3 aylık dönemlerde gerçekleştirdiği geleneksel çocuk oyunları şenlikleriyle minik sporcuların yeteneklerini sergilemelerine ve bol bol eğlenerek sosyalleşebilmelerine olanak sağlıyor.

YAŞAMLARINA HAREKET KATTIK

Şenlik esnasında katılımcı sporcular ve velilere yönelik bir konuşma yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, spor okullarında gerçekleştirilen genel cimnastik branşı faaliyetleriyle ilgili şunları söyledi:

“Bu etkinlikte çocuklarımızın spor okullarında vermiş oldukları büyük emekleri, değerli velilerimiz başta olmak üzere tüm misafirlerimize göstermek istedik. Bu çalışmalarla aynı zamanda çocuklarımızın gelişimini takip ediyoruz. Çocuklarımızda teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan hareketsiz yaşam alışkanlıklarını değiştirerek günlük yaşamlarına hareket kattık. İmkanlar dahilinde en fazla sayıda çocuğumuzu bu etkinlikle buluşturuyoruz. İnşallah salon sayılarını arttırıp bu çalışmalara hız kazandıracağız. Çocuklarımızın gelişimine olan katkılarından dolayı tüm hocalarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürümüzü velilerimize. Bizlere inanıp, güvenip, çocuklarını bizlere emanet eden tüm velilerimize gönülden teşekkürler. Şenliğe katılan ve emek veren herkesi gönülden kutluyorum.”

Bu haber 78 kez okundu.
Spor - 21:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU