logo

NTO ve Ziraat Bankası Arasında Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü İmzalandı

NTO ve Ziraat Bankası Arasında Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü İmzalandı
Nizip Ticaret Odası (NTO) üyelerinin ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânına erişimini sağlamak amacıyla Ziraat Bankası’nın “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” için iş birliği protokolü imzalandı.
NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ve T.C. Ziraat Bankası Nizip Şubesi Müdürü Melih Gökçek’in imzaladığı protokolle NTO üyelerine yönelik ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı getiriliyor.
TOBB çatısı altında bulunan tüm üyelere kolay finansman imkânı getirildiğini belirten NTO Başkanı Mehmet Özyurt, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla 10 Aralık’ta, Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansmanı gerçekleştirildi.”dedi.

İmzalanan protokol ile alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılacağını ifade eden NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi üreticiler ve satıcılar tahsilat ile uğraşmadan güven içinde mallarını satabilecekler. Bizde bugün burada Nizip Ziraat Bankası müdürümüz ile birlikte Nizip Ticaret Odası olarak üyelerimize ticari mal alım satımlarında güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman imkânı getiriyoruz. Böylece tedarik zincirinin aksamadan sürdürmesine ciddi bir katkı sağlıyoruz. Bu sayede üreticilerin veya satıcıların tahsilat ile uğraşmadan güven içerisinde mallarını satabileceklerdir. Üreticilerimiz sattıkların malın bedelini alacak riski taşımadan Ziraat Bankası garantisi ile peşin veya taksitle alabileceklerdir. Üyelerimiz böylece nakit akışını öngörülen hale getirmiş olacaklar ve alıcılarda uygun maliyetle finansman temin ederek tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Bir buçuk yıla ulaşan kredi imkânına kavuşmuş olacak ödemelerini esnek vadeli olarak ile yapabileceklerdir. Firmalarımız nakit akışlarının rahatlatacaklar yani kısaca mal almak gerektiğinde bu kart ile para ödemeden satın alma işlemlerini yapacaklar satıcı da bu kimdir diye endişe etmeden malını güvenle satıp parasını bankadan tahsil etmiş olacaktır. Dolayısıyla alım ve satımın önündeki engelleri güven problemini ortadan kaldırmış oluyor, hem de Ziraat Bankası’nı destekleriyle finansmana daha kolay bir şekilde ulaşmış oluyoruz. Bu sistemde 18 aya kadar taksitlendirme yapılabiliyor tabi bunun banka üzerinde bir maliyeti vardır. Üyelerimiz Ziraat Bankası’na başvuru yapması halinde detaylı bilgi alabileceklerdir. İsteyenler taksitle satıp paralarını günlük olarak hesaplarına geçirebilirler. İsteyenlerde paranın vadesini bekleyip vade sonunda belli bir gün bekleyerek paralarını tahsil etmiş olacaktır. Burada esas olan arada ne çek ne senet uğraşmadan satıcının direkt muhatabı Ziraat Bankası olacak alıcının da muhatabı Ziraat Bankası olacak bu şekilde güven problemini de ortadan kalkmış olacaktır. Ben hem TOBB’ne hem de Ziraat Bankası’na böyle bir uygulamayı başladıkları için teşekkür ediyorum. Bu uygulamanın da Nizip’teki sanayicimize, esnafımıza ve tüccarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”şeklinde konuştu.
Tedarik Zinciri Finansman uygulaması ile ekonomik hayatın üretimden-ticarete her iki tarafta yer alan firmalara aynı anda destek sağlandığını ifade eden T.C. Ziraat Bankası Nizip Şubesi Müdürü Melih Gökçek’de Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı protokolünün şehrimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Etiketler: » » » » »
113 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?