Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ODUN YERİNE BAŞPARMAĞINI KESTİ

Spiral taşı ile odun keserken farkında olmadan başparmağını kesen 68 yaşındaki Mehmet Ali Kızılkaya, Adana’da mikrocerrahi yapılacak yer bulunamayınca Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans helikopter ile Gaziantep Medical Park Hastanesi’ne getirildi.  Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Doğan tarafından 7 saat süren operasyonla parmağı yerine dikilen hasta, tedavisine devam edilmek üzere servise alındı.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NA TEŞEKKÜR

Adana’da yaşayan Mehmet Ali Kızılkaya, spiral taşlama makinesi ile odun keserken bir anlık dalgınlık sonucunda başparmağını kökünden kesti. Kızılkaya; “Kan fışkırmasaydı, farkında bile olmazdım” derken, Sağlık Bakanlığı’nın tahsis ettiği helikopter ambulansla ilgili “Kesilen parmağım için Sağlık Bakanlığı buraya helikopter kaldırdı. Maddi imkânımız olmadığı için parmağımı kaybedeceğimi düşünürken kendimi burada buldum. Allah devletimize zeval vermesin, eksikliğini göstermesin. Başta Op. Dr Mehmet Doğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, Allah ne muratları varsa versin” ifadelerini kullandı.

OP. DR. DOĞAN; “ZAMANLA YARIŞIYORUZ”

7 saat süren operasyonla ilgili bilgi veren Op. Dr. Doğan ise şunları söyledi; “Adana Çukurova Devlet Hastanesi acil servisinden aradıklarında hastayı kabul edeceğimizi bildirdik, hastamız 16.30’da bakanlığın tahsis ettiği ambulans helikopterle getirildi. Vakit kaybetmeden hastamızı acil olarak ameliyata aldık, amcamızın daha önce kalp ameliyatı olduğunu ve tansiyon sorunu olduğunu öğrendik. O nedenle dikkat gerektiren bir vaka idi. Anestezi ekibiyle birlikte 7 saat süren başarılı bir operasyon gerçekleştirdik. Çok şükür hastamızın durumu iyi serviste tedavisine devam ediyoruz”

Trafik ve iş kazaları sonucu yaralanmalarda zamanın çok önemli olduğunu, kopan dokuyu hayatta tutmak için zamanla adeta yarıştıklarını vurgulayan Doğan; “Hastanın buraya getirilişi sırasında özveriyle çalışan helikopter pilotundan 112 görevlilerine kadar tüm sağlık personeli arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Şu anda tüm bölge illerinden hastalar geliyor, Gaziantep’i Mikrocerrahi’de önemli bir yere taşımanın gayreti içindeyiz.” şeklinde konuştu.

Etiketler: » »
680 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?